Naga MarketsRzut okiem na złotego to cykl analiz, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić dwa razy w tygodniu. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


Po godzinie 10:00 Główny Urząd Statystyczny (GUS) opublikował wstępny szacunek produktu krajowego brutto w drugim kwartale 2018 roku. Jak przeczytać możemy w raporcie, PKB niewyrównany sezonowo w II kwartale 2018 roku był realnie wyższy o 5,1% rok do roku, wobec 4,0% w analogicznym kwartale 2017 r.

PKB wyrównany sezonowo (w cenach stałych przy roku odniesienia 2010) wzrósł natomiast realnie o 1,0% w porównaniu z poprzednim kwartałem, i był wyższy niż przed rokiem o 5,0%.

Źródło: http://stat.gov.pl/

W II kwartale 2018 r. głównym czynnikiem wzrostu gospodarczego pozostawał popyt krajowy, którego wzrost w skali roku wyniósł 4,8%. Szybsze tempo wzrostu niż przeciętnie w gospodarce narodowej zanotowano natomiast w budownictwie, transporcie, przemyśle oraz działalności finansowej i ubezpieczeniowej; niższe w handlu i naprawach.

“Zgodnie z oczekiwaniami na wyższe poziomy powróciła dynamika wolumenów handlowych, a wobec mizernego ożywienia w inwestycjach eksport rósł szybciej niż import (6,9 wobec 6,5%), co miało istotny wkład we wzrost. Do tego nadal istotnie rosną zapasy, choć ich znaczenie było nieco mniejsze niż w pierwszym kwartale. Taka struktura oznacza, że potencjał do utrzymania obecnego tempa wzrostu na dłuższą metę jest niewielki i należy bardzo poważnie potraktować utyskiwanie przedsiębiorców na trudny dla nich rynek pracy, jako główną barierę ekspansji” – komentuje Przemysław Kwiecień z XTB.

Źródło: http://stat.gov.pl/

Równoczesne poznaliśmy także szybki szacunek inflacji konsumenckiej (CPI), z którego wynika, iż ceny towarów i usług konsumpcyjnych w sierpniu 2018 r. w stosunku do poprzedniego miesiąca utrzymały się na tym samym poziomie (wskaźnik cen 100,0), a w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 2,0% (wskaźnik cen 102,0).

Źródło: http://stat.gov.pl/

Spoglądając na notowania pary walutowej USDPLN zauważymy, że na skutek ostatnich spadków kurs osunął się w okolice lokalnego wsparcia, gdzie już w miniony wtorek pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. Pomimo trwających od tego czasu wzrostów, piątkowy poranek znów należy do sprzedających. Niewykluczone więc, że w najbliższym czasie dojdzie do ponownego przetestowania w/w wsparcia.

Do handlu na parach walutowych z PLN polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

USDPLn Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 31.08.2018 – ostatnia sesja sierpnia
Następny artykuł11 bit studios: Sukces gry Frostpunk, a spółka notuje silny spadek
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here