Naga Markets

Populous – co to jest?

To globalna platforma dyskontowania faktur P2P (peer-to-peer) zbudowana na technologii Blockchain. Populous w wyjątkowy sposób łączy właścicieli firm z nabywcami faktur na całym świecie, wykorzystując bezpieczeństwo, przejrzystość i szybkość działania technologii Blockchain poprzez dane XBRL, formułę Altman Z-score, inteligentne kontrakty i stabilne tokeny PPT.Populous cena

Populous notowania


XBRL (eXtensible Business Reporting Language) to globalny standard wymiany informacji biznesowych. Został opracowany i opublikowany przez XBRL International, Inc. Używamy XBRL do definiowania i wymiany informacji finansowych.

Formuła Z-score opublikowana w 1968 roku przez Edwarda I. Altmana jest standardową formułą stosowaną globalnie w branży finansowej. Ta formuła zapewnia trzy czynniki predykcyjne: I) prawdopodobieństwo, czy firma zostanie postawiona w stan upadłości w ciągu dwóch lat, II) to, czy firma nie wykona zobowiązania, III) środek kontrolny w przypadku trudności finansowych.

Jak przeczytać możemy na stronie projektu, dzięki połączeniu wyodrębnionych danych XBRL i formuły Altman Z-Score nie tylko uniknęliśmy potrzeby korzystania z zewnętrznej agencji referencyjnej, ale również zdobyliśmy przewagę technologiczną i finansową nad naszymi konkurentami.

Łącząc te zbiory danych, jesteśmy w stanie skuteczniej docierać do firm potrzebujących przepływów pieniężnych. Te same zestawy danych mogą być używane w wielu innych przypadkach biznesowych, ale obecnie koncentrujemy się na branży finansowania faktur i wykorzystamy znaczną część udziału w rynku od naszych głównych konkurentów.

AVA Trade

Przedsiębiorstwa składają roczne sprawozdania finansowe organom regulacyjnym. XBRL używa tych spawozdań i międzynarodowo standaryzuje te dane, aby można je było przeglądać i porównywać bez względu na pochodzenie geograficzne.

W przeszłości finansowanie było dostępne wyłącznie za pośrednictwem banków i instytucji finansowych, które mają wysokie opłaty i inne bariery wejścia. Technologia Blockchain otwiera rynek dla wszystkich inwestorów i wszystkich sprzedawców faktur, aby współpracować dla obopólnych korzyści, usuwając te bariery.

Jak działa Populous?

Populous umożliwia sprzedawcom faktur i kupującym dokonywanie transakcji bez względu na lokalizację geograficzną i bez potrzeby korzystania z usług osób trzecich. Na przykład: inwestor z Chin lub Japonii może swobodnie inwestować w faktury sprzedawane przez brytyjskie firmy i odwrotnie.

Przepływ środków w ramach platformy jest możliwy dzięki zastosowaniu niestandardowych, stabilnych tokenów walutowych zwanych Pokens. Pokensy są ustalane w stosunku 1:1 z walutami państwowymi uczestniczącymi w danej transakcji. Na przykład: 8 GBP reprezentowane jest przez 8 Pokens (GBP). Wszystkie transakcje między kupującymi i sprzedającymi faktury będą realizowane za pośrednictwem Pokens.

Ponieważ Pokeny są zgodne z ERC20, pozwalają nam w pełni wykorzystać inteligentne kontrakty na Blockchainie Ethereum. Korzystanie z niestandardowych stabilnych Pokensów chroni kupujących i sprzedających faktury przed zmiennością rynku. Umożliwiają nam również obsługę walut z dowolnej części świata bez potrzeby stron trzecich.

Podstawową walutą dla Poken jest określona narodowa waluta pieniężna w zależności od potrzeb i lokalizacji transakcji. Pokensy są początkowo powiązane z funtem brytyjskim (GBP). Uczestnicy mogą przeliczyć swoje GBP Pokens na Pokensy o innej nominale waluty na platformie. Na przykład uczestnik może przeliczyć swoje GBP Pokens na USD Pokens według obowiązującego kursu wymiany ustalonego przez Londyńską Giełdę Papierów Wartościowych.

Depozyty funduszu mogą być dokonywane w BTC, które są wymieniane na Pokensy według zagregowanego kursu wymiany BTC / USD w momencie depozytu. Po wypłacie Pokens można wymienić na dowolną obsługiwaną walutę rządową lub dobrze znane kryptowaluty, takie jak Bitcoin lub Ethereum.

Początki Populous

Populous to międzynarodowa giełda do handlu fakturami oparta na blockchainie, której tokeny sprzedały się w przedsprzedaży.

Niesamowicie ogromne zainteresowanie na etapie PRESALE sprawiło, że skupiono wszystkie tokeny – przez co nawet nie odbyło się ICO. Wszystko zostało sprzedane w przedsprzedaży która najpierw była skierowana dla inwestorów z Chin.

Zespół:

  • Stephen Williams – CEO
  • Zvezdomir Zlatinov – CTO
  • Luis Carranza – doradca

Informacje podstawowe o walucie PopulusŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 10.01.2018
Następny artykułTorpol [TOR] – z potencjalnym podwójnym dnem – analiza na zamówienie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here