Naga MarketsYouTubeByły kierownik techniczny w Google oraz były inżynier ds. oprogramowania na Facebooku Patrick Shyu, znany na YouTube, jako TechLead wypuścił na rynek tokeny. Mężczyzna promował je za pośrednictwem własnego kanału, który obserwowany jest przez ponad milion osób. Na wykresie uruchomionego przez niego krypto aktywa doszło do ogromnego wzrostu i spadku. Użytkownicy twierdzą, że padli ofiarą nieuczciwego zachowania ze strony youtubera.

  • Znany programista uruchomił w ubiegłym tygodniu tokeny pod nazwą million (MM)
  • Patrick Shyu promował ten projekt kryptowalutowy za pośrednictwem własnego kanału
  • Gdy na wykresie doszło do ogromnego wzrostu i załamania, użytkownicy oskarżyli TechLead o manipulację
  • Mężczyzna nie czuje się winny. Stwierdził, iż MM nie jest nawet inwestycją, a jedynie eksperymentem społecznym
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

TechLead oskarżony o manipulację

W ubiegłym tygodniu popularny youtuber oraz twórca platformy szkoleniowej dla osób zainteresowanych m.in. technologią i programowaniem Patrick Shyu wydał własne tokeny pod nazwą million na giełdzie Uniswap. Zostały one uruchomione z wykorzystaniem nowego sposobu pozyskiwania środków w przestrzeni kryptowalutowej initial dex offering (IDO). Zgodnie z zapewnieniami cena MM nie może spaść poniżej 1 USD. Każdy token wspierany jest przez USD Coiny (USDC) pochodzące z kieszeni youtubera. Multimilioner promował stworzony przez siebie projekt kryptowalutowy za pośrednictwem własnego kanału. Za rodowitym mieszkańcem Doliny Krzemowej podąża ponad milion obserwatorów!

Według opisu zamieszczonego na oficjalnej stronie internetowej podaż tokenów MM jest stała. Wynosi ona milion monet. Choć dolny pułap kapitalizacji rynkowej tego projektu został określony, górny nie istnieje. W ciągu zaledwie kilku dni od jego uruchomienia kurs tokenów, za którymi stoi TechLead wzrósł o ponad 3 500%. Obserwatorzy rynku przypisali to zjawisko intensywnemu marketingowi. Patrick Shyu w zamieszczanych przez siebie materiałach wideo twierdził bowiem, że „cena MM poleci na księżyc”, a jego posiadacze staną się bogaczami.

Po ogromnej euforii, na wykresie nowo powstałego tokena pojawiła się korekta. W rezultacie stracił on ponad połowę swojej wartości, licząc od najwyższego szczytu cenowego. Inwestorzy zaczęli obwiniać youtubera o tę sytuację, twierdząc, iż mógł on sztucznie podnieść kurs, by zachęcić tym użytkowników do wejścia na rynek, a następnie dokonać zrzutu. Jeden z obserwatorów zauważył, że duża ilość płynności została usunięta z Uniswap przez ten sam adres, który wyemitował MM. 

Patrick Shyu nie czuje się winny

TechLead twierdzi, iż projekt, który stworzył nie jest inwestycją, a eksperymentem społecznym. Youtuber porównał uruchomione przez siebie tokeny do kryptowaluty dogecoin (DOGE), twierdząc, iż w obu tych przypadkach w grę wchodzi czysta spekulacja. Zaprzeczył on także oskarżeniom o manipulację na wykresie MM.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here