Naga MarketsŹródło: wikimedia commons

Tim Draper był jedną z niewielu osób, które uwierzyły w Bitcoina zanim ten wszedł do głównego nurtu. Według artykułu z Forbes’a, Tim myślał o walutach cyfrowych już 15 lat temu podczas swojego pobytu w Korei a, w 2014 roku było o nim głośno kiedy kupił 32 tyś bitcoinów o łącznej wartości prawie 20 milionów dolarów w drodze aukcji prowadzonej przez US Marshals Service.


Ten kalifornijski inwestor wierzy, że kryptowaluty będą napędzać większość handlu na świecie oraz “zwojują świat”, jego majątek w szczycie oszacowano na 600 milionów dolarów.

„Nie wiem, dlaczego ktoś chciałby wrócić do walut fiat, kiedy krypto jest dystrybuowane bezpieczne i na cały świat, podczas gdy  waluta gotówkowa podlega kaprysom sił politycznych.”– powiedział Draper, dodał też że w przyszłości waluty fiducjarne zostaną wyparte przez kryptowaluty.

“Za pięć lat, jeśli pójdziesz do kawiarni Starbucks lub McDonald’s i spróbujesz kupić hamburgera lub kawę za gotówkę (fiat), osoba przy kasie będzie się z ciebie śmiała.” – skwitował.

Zobacz też: Popularny miliarder Roman Abramowicz inwestuje w kryptowaluty

Tim Draper zaczął swoją karierę w venture capital w 1991 roku, niedługo później bo w 1996 roku jego pomysł dołączania krótkich reklam do wiadomości email stał się początkiem „marketingu wirusowego”. W 2004 roku również uwierzył w program Skype i posiadał 10% udziału zanim ten został sprzedany do E-bay. Mówi się, że obecnie że Draper posiada około 40 różnych kryptowalut w swoim portfolio.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here