Naga MarketsBanc de Binary od 15 stycznia bez licencji CySEC
Banc de Binary od 15 stycznia bez licencji CySEC

Wczoraj Comparic.pl informował, że jedna z popularniejszych marek detalicznego rynku opcji binarnych – Banc de Binary – postanowiła rzekomo zawiesić swoją działalność. 11 stycznia pogłoski te stają się praktycznie pewnikiem. Cypryjski regulator rynków finansowych – CySEC – poinformował bowiem, że broker zrzekł się swojej licencji.


Licencja wygaśnie w połowie miesiąca

Broker uzyskał licencję 7 stycznia 2013 roku, zgodnie z oficjalnym komunikatem CySEC, ma ona wygasnąć z dniem 15 stycznia 2017. Mowa tutaj o autoryzacji o numerze 118/13 – więcej informacji na ten temat można uzyskać bezpośrednio w rejestrze regulatora.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zgodnie z zapisami regulaminowymi, którymi objęte są cypryjskie przedsiębiorstwa inwestycyjne, Banc de Binary do dnia wygaśnięcia licencji nadal pozostaje pod nadzorem regulatora i musi realizować wszystkie wynikające z tego obowiązki.

Opcje binarne mają się coraz gorzej

W europejskich jurysdykcjach – szczególnie gospodarek wysoko rozwiniętych – opcje binarne są coraz silniej blokowane przez regulatorów. Przykładowo w Izraelu trading na OB jest już całkowicie zabroniony, a lokalny regulator stara się jednocześnie uniemożliwić rodzimym firmom z branży świadczenie usług poza terytorium kraju.

Opcje binarne w ostatnim czasie zebrały bowiem sporo negatywnej prasy – porównywane do produktów hazardowych i zakładów sportowych, w opinii wielu inwestorów nie mają zbyt wiele wspólnego z realnym tradingiem. Na taką opinię zapracowała jednak sama branża, w której roi się od nieregulowanych podmiotów. Na czarnym PRze jak widać cierpią jednak funkcjonujący od wielu lat brokerzy, cieszący się raczej dobrą opinią.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here