Naga Markets



Najsilniejszy jak do tej pory huragan, który przeszedł nad Stanami Zjednoczonymi powoli słabnie przeradzając się w burzę tropikalną. Irma, bo o niej mowa jak dotąd zabiła 45 osób, w tym dziesięć w samych Stanach. Wiatr wiejący z prędkością przewyższającą 120 km/h pozostawił za sobą zniszczenia, które według ostrożnych prognoz liczne będą w setkach milionów dolarów. 


Jednak mimo Irmy, mimo wcześniejszego huraganu Harvey oraz testów nuklearnych Korei Południowej rynki nieustannie prą naprzód. Wczorajsza sesja na Wall Street należała do rekordowych. S&P500 zakończył dzień na historycznych szczytach, kontynuując wzrosty również we wtorek.

Te artykuły również Cię zainteresują




Traci natomiast japoński jen, uznawany na rynku za bezpieczną przystań:

Wtorek przynosi pewne wzrosty cen złota. Cenny metal wyraźnie koryguje ostatnie wzrosty, domykając dziś lukę powstałą w odpowiedzi na testy nuklearne Korei Północnej w zeszłym tygodniu:

Z powyższych wykresów można wyciągnąć prosty wniosek – rynki wciąż charakteryzują się sporym apetytem na ryzyko. Można więc podejrzewać, że sytuacja ta utrzyma się przez resztę tygodnia. Pod warunkiem, że Pyongyang znowu nie zaskoczy…

Złoty pod lupą

Rząd Beaty Szydło będzie musiał tłumaczyć się przed Komisją Europejską w sprawie forsowanych zmian w sądownictwie. Bruksela wysłała dziś do Warszawy oficjalne zawiadomienie o przejściu do kolejnego etapu sprawy, która może zakończyć się w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Zgrzyty na linii Warszawa-Bruksela wyraźnie nie spodobały się inwestorom. Polski złoty traci – zarówno w stosunku do euro jak i amerykańskiego dolara. 

EUR/PLN:

Informacja o upomnieniu Polski w sprawie krajowego sądownictwa przychodzi w złym momencie. Dziś po godzinie 16:00 czasu polskiego swoją decyzję na temat ratingu kredytowego Polski ma wydać Standard&Poor’s. Należąca do Wielkiej Trójki agencja, obok Moody’s i Fitch należy do najbardziej opiniotwórczych podmiotów na rynku finansowym. Decyzje o zmianie ratingu kredytowego są zazwyczaj szeroko komentowane przez inwestorów.

eToro jest światowym liderem w zakresie inwestycji społecznościowych. Dołącz do 6 milionów traderów z ponad 140 krajów i korzystaj z ich doświadczenia.

Zarejestruj darmowy rachunek demo i skorzystaj z bogatej oferty instrumentów eToro>>>

W miniony piątek podobnej zmiany miało dokonać Moody’s. Agencja powstrzymała się jednak od publikacji nowego ratingu, utrzymując w mocy starą ocenę na poziomie A2 z stabilną perspektywą. Brak ruchu Moody’s najprawdopodobniej oznaczać będzie podobne działanie ze strony S&P. Na aktualizację ratingu poczekamy więc prawdopodobnie do 20 października (wówczas polskiej gospodarce ponownie przyjrzy się Standard&Poor’s) bądź nawet do 8 grudnia, kiedy swoją decyzję opublikuje Fitch.

Najważniejsze punkty dnia



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here