
Autor: Bullion Vault
Wybuchowa mieszanka jastrzębich wypowiedzi przedstawicieli głównych banków centralnych oraz niespowalniających wzrostów globalnego rynku akcji skutkuje wyraźną deprecjacją aktywów, do których inwestorzy uciekają w czasie wzmożonej niepewności. Jednym z głównych przegranych jest rynek złota – notowania cennego kruszcu pokonują dzisiaj krytyczną konfluencję wsparć.
Jeżeli $1230 pęknie, przed nami dalsza deprecjacja
Złoto w obecnej sytuacji ratuje jedynie „wakacyjny” okres w Ameryce Północnej wywołany skróconą sesją oraz jutrzejszymi obchodami Dnia Niepodległości. Kluczowe okaże się zamknięcie sesji środowej, gdy rynkowe wolumeny powrócą do normy – obecnie jednak sytuacja nie prezentuje się zbyt kolorowo. Poniedziałkowy handel przynosi osunięcie o prawie dziesięć dolarów i jeżeli pułap $1230 pęknie, wtedy kolejnym bezpośrednim wsparciem będzie okrągły pułap 1200.
Te artykuły również Cię zainteresują

Jak widać na powyższym wykresie XAU/USD pokonuje linię trendu łączącą tegoroczne wyższe dołki, minima czerwcowe tuż pod 1236, 200-okresową dzienną SMA oraz 38,2% zniesienia Fibonacciego. Zauważalna konfluencja wsparć niezaprzeczalnie będzie miała duże znaczenie – dodając do tego potencjalne wybicie strefy 1230.00, może się okazać, że niedźwiedzie w kolejnych dniach handlowych przejdą do wyraźniejszej ofensywy.
Za spadkami złota standardowo podąża także srebro – w jego przypadku nie doszło jednak jeszcze do bezpośredniego retestu linii trendu:

Słaby początek lipca dla metali szlachetnych jest kontynuacją czerwcowych spadków, kończąc jeden z najdłuższych okresów wzrostowych od 2010 roku.
Partnerem przeglądów makroekonomicznych jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.
Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz.
Turcja odcina zagranicznych brokerów od klientów detalicznych – o tym się dzisiaj mówiło
W obliczu długiego weekendu w Stanach Zjednoczonych, pierwsza połowa tygodnia zapowiada się dosyć spokojnie. Najważniejszą informacją dnia była niewątpliwie decyzja tureckiego rządu o zablokowaniu lokalnym traderom dostępu do oferty brokerów zagranicznych:
- Turcja zakazuje handlu Forex u zagranicznych brokerów
- Nial Fuller’s Price Action – Tygodniowe spojrzenie na rynki 3 – 7 lipca
- Poranek z rynkami LIVE – 3 lipca [NAGRANIE]
- “Szukamy, analizujemy, gramy” 02.07.2017 AUD/NZD, EUR/AUD, EUR/NZD plus podsumowanie dwóch ostatnich miesiecy – statement
- Play publikuje prospekt emisyjny i rozpoczyna IPO
- Poranny przegląd rynkowy – polityczna zawierucha w Tokio
- PMI przemysłowe strefy euro na 6-letnich maksimach
- Brytyjskie PMI hamuje pod koniec drugiego kwartału. Jak reaguje funt?
- Europejskie bezrobocie najniżej od 2009 roku. EUR w dół?
- Letnia promocja od FxGrow: Spready niższe o 50%
- Raport tygodniowy EFIX: EUR/USD na ważnych oporach, USD/JPY ponownie atakuje
- Justin Bennett Price Action: Tygodniowe spojrzenie na rynki 3 – 7 lipca
- Rzut okiem na złotego – USD/PLN odrabia straty z ostatniego tygodnia
- Raport COT: USD/CAD i NZD/USD przyciągnęły uwagę dużych graczy
- Deutsche Bank preferuje longi na EUR/USD
Kalendarz na Dzień Niepodległości – przygotowanie do sesji 4 lipca
USA świętuje Dzień Niepodległości, w kalendarzu makro nie zabraknie jednak ciekawych publikacji. Do takich niewątpliwie zalicza się decyzja RBA w sprawie stóp procentowych, czy też dane PMI dla sektora budowlanego:

Inwestorzy zainteresowani dolarem nowozelandzkim będą czekali natomiast na publikację indeksu GDT dotyczącego koniunktury na rynku wyrobów mleczarskich.