Naga MarketsCreative Commons
Autor: Bullion Vault

Wybuchowa mieszanka jastrzębich wypowiedzi przedstawicieli głównych banków centralnych oraz niespowalniających wzrostów globalnego rynku akcji skutkuje wyraźną deprecjacją aktywów, do których inwestorzy uciekają w czasie wzmożonej niepewności. Jednym z głównych przegranych jest rynek złota – notowania cennego kruszcu pokonują dzisiaj krytyczną konfluencję wsparć.


Jeżeli $1230 pęknie, przed nami dalsza deprecjacja

Złoto w obecnej sytuacji ratuje jedynie „wakacyjny” okres w Ameryce Północnej wywołany skróconą sesją oraz jutrzejszymi obchodami Dnia Niepodległości. Kluczowe okaże się zamknięcie sesji środowej, gdy rynkowe wolumeny powrócą do normy – obecnie jednak sytuacja nie prezentuje się zbyt kolorowo. Poniedziałkowy handel przynosi osunięcie o prawie dziesięć dolarów i jeżeli pułap $1230 pęknie, wtedy kolejnym bezpośrednim wsparciem będzie okrągły pułap 1200.

Te artykuły również Cię zainteresują
XAU/USD D1

Jak widać na powyższym wykresie XAU/USD pokonuje linię trendu łączącą tegoroczne wyższe dołki, minima czerwcowe tuż pod 1236, 200-okresową dzienną SMA oraz 38,2% zniesienia Fibonacciego. Zauważalna konfluencja wsparć niezaprzeczalnie będzie miała duże znaczenie – dodając do tego potencjalne wybicie strefy 1230.00, może się okazać, że niedźwiedzie w kolejnych dniach handlowych przejdą do wyraźniejszej ofensywy.

Za spadkami złota standardowo podąża także srebro – w jego przypadku nie doszło jednak jeszcze do bezpośredniego retestu linii trendu:

XAG/USD D1

Słaby początek lipca dla metali szlachetnych jest kontynuacją czerwcowych spadków, kończąc jeden z najdłuższych okresów wzrostowych od 2010 roku.

Partnerem przeglądów makroekonomicznych jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz.

Turcja odcina zagranicznych brokerów od klientów detalicznych – o tym się dzisiaj mówiło

W obliczu długiego weekendu w Stanach Zjednoczonych, pierwsza połowa tygodnia zapowiada się dosyć spokojnie. Najważniejszą informacją dnia była niewątpliwie decyzja tureckiego rządu o zablokowaniu lokalnym traderom dostępu do oferty brokerów zagranicznych:

Kalendarz na Dzień Niepodległości – przygotowanie do sesji 4 lipca

USA świętuje Dzień Niepodległości, w kalendarzu makro nie zabraknie jednak ciekawych publikacji. Do takich niewątpliwie zalicza się decyzja RBA w sprawie stóp procentowych, czy też dane PMI dla sektora budowlanego:

Źródło: pl.investing.com

Inwestorzy zainteresowani dolarem nowozelandzkim będą czekali natomiast na publikację indeksu GDT dotyczącego koniunktury na rynku wyrobów mleczarskich.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here