Naga MarketsPoznaliśmy treść przemowy Janet Yellen przed Kongresem

O godzinie 16:00 przed Kongresem rozpoczęło się wystąpienie Janet Yellen będące podsumowaniem działań Rezerwy Federalnej w przeciągu ostatniego pół roku oraz obecnego stanu lokalnej gospodarki. Jednak już o 14:30 opublikowano pełną treść wstępnego przemówienia, które wyraźnie osłabiło notowania amerykańskiego dolara.


Brak wskazówek odnośnie podwyżek stóp niekorzystny dla USD

W treści przemowy prezes FED, którego pełna treść dostępna jest pod linkiem, tak naprawdę nie znalazło się nic, czego nie mogliśmy usłyszeć w trakcie ostatniego posiedzenia FOMC lub z ust głównych decydentów polityki pieniężnej w Stanach Zjednoczonych. Uwagę warto zwrócić na zasygnalizowanie chęć rozpoczęcia redukcji bilansu finansowego „w tym roku” – zabrakło jednak wskazówek odnośnie dokładniejszych dat oraz zapowiedzi podwyżki stóp procentowych pod koniec roku.

Czy wiesz że…
Raport dotycząc polityki pieniężnej prezentowany jest przez amerykańskim kongresem dwukrotnie w przeciągu roku – w lutym oraz w lipcu. Każdy raport składa się z dwóch części – pierwsza podsumowuje ostatnie decyzje polityki pieniężnej oraz ich potencjalne efekty gospodarcze. Druga natomiast skupia się na ostatnich zmianach finansowych oraz ekonomicznych.

Kilka innych istotnych nagłówków zebrano poniżej:

  • Stopniowa podwyżka stóp niezbędna przez kilka następnych lat
  • Obecna ścieżka gospodarki powinna zapewnić możliwość realizowania tychże podwyżek
  • FED zaprezentuje program redukcji bilansu finansowego
  • Bardzo dynamiczne i częste podwyżki nie są potrzebne, aby osiągnąć neutralne poziomy stóp
  • W drugim kwartale gospodarka rozwijała się, wspierana przez wydatki gospodarstw domowych, inwestycyjne biznesowe oraz silniejszą ekonomię globalną
  • FED cały czas ściśle monitoruje inflację wierząc jednocześnie, że ostatnie spadki są jedynie przejściowe

Jak wspomniano wcześniej, USD reagował na publikację oświadczenia Yellen spadkowo – szczególnie na zaprezentowanych poniżej parach. W pierwszych minutach spadki dolara wynosiły około kilkadziesiąt pipsów.

Relacja na żywo oraz nagranie z wystąpienia Janet Yellen przed Kongresem dostępne bezpośrednio na YouTube:

Wypróbuj rachunek w Windsor Brokers. Konto handlowe w walucie bazowej PLN. Dostęp do konta handlowego MT4 w lokalnej walucie pozwoli na zaoszczędzenie cennego czasu i pieniędzy na konwersji walut oraz rocznych rozliczeniach. . Zapoznaj się z ofertą.

Historyczna podwyżka stóp BoC – o tym się dzisiaj mówiło

Najważniejszym wydarzeniem sesji środowej oprócz wystąpienia Janet Yellen była niewątpliwie pierwsza od 7 lat podwyżka stóp procentowych Banku Centralnego Kanady:

Kolejny dzień wystąpienia Yellen w Kongresie – przygotowanie do sesji 13 lipca

Po emocjach związanych z środową sesją, kalendarz makroekonomiczny w czwartek prezentuje się ponownie zdecydowanie spokojniej. Poranek w Europie przyniesie wyniki inflacyjne głównych gospodarek – Niemiec, Francji i Hiszpanii:

Godziny popołudniowe to natomiast odczyty jobless claims w USA, dane z kanadyjskiego rynku pracy i rezultaty inflacji producenckiej (PPI). Dodatkowo rynki wysłuchają kolejnego przemówienia Janet Yellen przed Kongresem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here