Naga MarketsYellen nie zdołała trwale polepszyć sentymentów rynkowych. Dolar w odwrocie.

Z wczorajszą wypowiedzią Janet Yellen wiązano spore nadzieje, które wydaje się, powinny być zaspokojone. Prezes Fed dość jastrzębio wypowiedziała się na temat ścieżki podwyżek stóp procentowych FOMC jednak pierwsze skrzypce wciąż grają kwestie geopolityki. Rośnie napięcie na linii Moskwa – Waszyngton, a wszystko przez ostatnie, kontrowersyjne działania amerykańskiego lotnictwa, które zbombardowało wojskowe lotnisko w objętej wojną domową Syrii. Awersję do ryzyka rozniecają również ostatnie sondaże przedwyborcze z Francji. Na niepokoju traci dolar, zyskują natomiast typowe bezpieczne przystanie rynku walutowego.


Prezes Rezerwy Federalnej, Janet Yellen wypowiedziała się w poniedziałek na temat bieżącej sytuacji oraz prognoz dotyczących kondycji amerykańskiej gospodarki. Wydźwięk jej słów można określić jako pozytywny – przekonują analitycy UBS. Zdaniem Yellen: właściwym określeniem obecnego stanu polityki monetarnej Ameryki jest ‘naturalne’. FOMC w swoich decyzjach pragnie wyprzedzać gospodarkę, nie reagować na przeszłe zdarzenia. Prezes Fed zapewniła również, że wszyscy członkowie Komitetu zgadzają się co do tego, że niewłaściwym byłoby dynamiczne zwiększanie poziomu stóp procentowych, gdyż to najprawdopodobniej doprowadziłoby do recesji.

Przeczytaj cały komentarz analityków UBS rejestrując darmowy okres próbny usługi FxWatcher >>>

Większy wpływ na rynek niż Yellen mają jedynie czołowi politycy. Prezydent Federacji Rosyjskiej, Władimir Putin oświadczył, że nie spotka się dziś z amerykańskim Sekretarzem Stanu, Rexem Tillersonem. Ma to być reakcja na wspomniane już bombardowanie pozycji syryjskich sił rządowych. Moskwa wspiera Damaszek w toczącym się konflikcie i przekonuje opinię światową do tego, że Assad nie dysponuje bronią chemiczną.

Ocena co do tego, czy za ostatnim atakiem chemicznym w którym śmierć poniosło niemal 80 osób nie ma większego znaczenia. To co ważne dla rynków to fakt, że mamy do czynienia z ewidentnym risk off, na którym zyskują aktywa bezpieczne takie jak jen, frank szwajcarski czy złoto.

eToro jest światowym liderem w zakresie inwestycji społecznościowych. Dołącz do 6 milionów traderów z ponad 140 krajów i korzystaj z ich doświadczenia.

Zarejestruj darmowy rachunek demo i skorzystaj z bogatej oferty instrumentów eToro>>>

Ubogi kalendarz makroekonomiczny

Dzisiejszy dzień nie niósł ze sobą dużej ilości ważnych danych makroekonomicznych. Do najważniejszych zaliczymy na pewno brytyjskie publikacje z godziny 10:30. Opublikowany wówczas indeks cen konsumenckich okazał się zgodny z prognozami, funt zaś przez większość sesji europejskiej zyskiwał w stosunku do amerykańskiego dolara:

Najważniejsze wydarzenia dnia

Jeszcze dziś, na kwadrans przed godziną 20:00 głos zabierze członek FOMC, posiadający dość gołębie nastawienie co do obecnego kursu Rezerwy Federalnej, Neel Kashkari. W nocy natomiast poznamy natomiast ważne dane z Chin co prawdopodobnie będzie miało wpływ na ruchy par powiązanych z AUD w trakcie sesji azjatyckiej.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here