Naga MarketsDobre dane ze Stanów Zjednoczonych dotyczące zaufania konsumentów, nie przełożyły się wyraźniej na umocnienie dolara amerykańskiego. Na wykresach D1 pojawiło się jednak dużo popularnych „nosów Pinokia” – jednej z najbardziej elementarnych formacji Price Action, które mogą warunkować ruch w drugiej części tygodnia.


Price Action prawdę Ci powie?

Jedna z popularniejszych w ostatnich latach metodologia technicznej analizy rynków – Price Action – propagowana między innymi przez Niala Fullera, czy też Zbigniewa Wieczorka, przynosi w trakcie wtorkowego handlu sporo potencjalnych sygnałów do wejścia w pozycję. Co prawda inwestorzy detaliczni powinni zaczekać do domknięcia świec dziennych, aby potwierdzić wspomniane układy, jednak warto już teraz mieć je na oku, aby przygotować się do ewentualnych transakcji.

Sprawdź również: Nagranie i prezentacja z wykładu Zbigniewa Wieczorka podczas FxCuffs! Wewnątrz zadanie domowe do wykonania

Pierwszy z pin barów tworzy się pod konfluencją oporów (o których wspominaliśmy już wcześniej) na GBP/USD. Cena drugi dzień z rzędu nieudolnie testuje 38,2% zniesienia Fibo, linię trendu oraz horyzontalne szczyty z zeszłego miesiąca. Jeżeli sesja zamknie się w takiej formie możemy rozważyć rozgrywanie krótkich pozycji w kierunku dynamicznego wsparcia wyznaczanego po 33SMA oraz 23,6% Fibo (1.2360):

GBP/USD D1

Kolejny pin bar, tym razem na osłabienie dolara amerykańskiego pojawił się nad 1.08520. Nowy tydzień rozpoczynaliśmy z luką wzrostową i z pokonaniem oporu wzmacnianego przez Fibonacciego – wtorek przynosi natomiast niewielką pinezkę, która otworzy drogę w stronę strefy 1.0953-1.0973:

EUR/USD D1

Czy wiesz że…
Pin Bar to główny setup, którego często używam w handlu na rynku Forex. Posiada wysoką skuteczność, zwłaszcza jeśli wskazuje sygnał zgodnie z trendem w punkcie konwergencji. Świece typu Pin Bar pojawiające się na ważnych poziomach wsparcia lub oporu generalnie są bardzo niezawodne. Więcej w osobnym artykule.

Formacja zbliżona do pin bara – prezentująca fałszywe wybicie – pojawiła się także na AUD/USD na wysokości 0.7608. Doszukiwać można się w tym miejscu okazji zakupowych, należy pamiętać jednak o konieczności wyczekania do domknięcia świecy:

AUD/USD D1

Kolejny pin bar i kolejna para z Antypodów – propozycja Justina Bennetta. Tutaj mamy do czynienia z domkniętą już świecą pod 0.7050 i z potencjalnym celem na 0.6970, a następnie 0.6890:

NZD/USD D1

Śledzisz rynki finansowe? Sprawdź rozwiązania szyte na miarę lub załóż darmowy rachunek demo >>>

STO Markets rozszerza swoją ofertę na polskich klientów, oferując konkurencyjne warunki handlowe.

W oczekiwaniu na Artykuł 50 i rozwój sytuacji w USA – o tym się dzisiaj mówiło

Już jutro, 29 marca 2017 roku, Wielka Brytania oficjalnie rozpoczyna dwuletni okres negocjacyjny w sprawie opuszczenia Unii Europejskiej. Inwestorzy z niecierpliwością oczekują zmian jakie może to wywołać na notowaniach funta szterlinga. Wiele emocji budzi również sytuacja polityczna w USA i rozłam w obozie Republikanów, który nie pomaga słabnącemu dolarowi.

Koniunktury nie odwróciły również dane z godziny 16:00 dotyczące wskaźnika zaufania konsumentów według Conference Board, które plasowały się na poziomie 125,60 (prognoza 114,10, poprzednio 116,10 po wzrostowej rewizji).

Poniżej podsumowanie najważniejszych informacji dnia w formie linków:

Środowy kalendarz nadal spokojny – przygotowanie do sesji 29 marca

Po braku istotniejszych publikacji makroekonomicznych na początku tygodnia, jego połowa również nie rozpieści inwestorów pod tym względem. Istotne informacje pojawią się jedynie o 16:00 – 16:30 kiedy poznamy indeks podpisanych umów kupna domów oraz zapasy ropy naftowej w USA:

Źródło: pl.investing.com

Czeka nas również kolejna fala wystąpień oficjeli z FOMC i EBC – Ci dzisiaj nie dostarczyli jednak żadnych ciekawostek mogących ruszać rynkami. Wiele wskazuje więc na to, że oficjalne rozpoczęcie Brexitu będzie tematem numer jeden całego dnia.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here