Naga MarketsW związku z brakiem istotniejszych publikacji w kalendarzu makroekonomicznym uwaga rynków w pełni skupia się na weekendowej pierwszej turze wyborów prezydenckich we Francji. Brokerzy zmieniają warunki handlowe, a analitycy dużych banków inwestycyjnych prognozują potencjalne ruchy na EUR. Zdaniem HSBC europejska waluta może osunąć się nawet do… 0.90!


Marie Le Pen wypchnie EUR/USD poniżej poziomu parytetu?

Pierwsza tura wyborów prezydenckich we Francji rozpoczyna się w niedzielę, 23 kwietnia. Według sondaży aż trzech kandydatów ma w tym momencie szansę na wygraną i pojedynek będzie silnie zaogniony – w związku z tym najprawdopodobniej niezbędna będzie druga tura zaplanowana na 7 maja.

Analizując jaka para kandydatów zmierzy się w ostatecznej batalii o fotel prezydenta, HSBC przygotował cztery możliwe scenariusze ruchów na EUR/USD. Pod uwagę brani są Marie Le Pen, Emmanuel Macron oraz Jean-Luc Mélenchon:

  • Macron vs Filon – EUR/USD ruszy w kierunku 1.12
  • Macron vs Le Pen – EUR/USD będzie konsolidować w przedziale 1.0350-1.0900 kierując się wyraźniej w stronę górnego ograniczenia
  • Le Pen vs Filon – EUR/USD będzie konsolidować w przedziale 1.0350-1.0900 kierując się wyraźniej w stronę dolnego ograniczenia
  • Le Pen vs Mélenchon – EUR/USD dynamicznie osunie się w kierunku 0.90
Scenariusze HSBC. EUR/USD W1

HSBC jest zdania, że ataki dodatkowej zmienności będą widoczne głównie na EUR, jednak rynek walutowy jako zestaw naczyń połączonych może pokazać silniejsze reakcje również na innych walorach. Zagrożone jest między innymi GBP oraz nasza rodzima złotówka – szczególnie kiedy zrealizuje się czwarte z prognozowanych rozwiązań.

Ochrona przed spadkami EUR staje się coraz droższa. GBP słabiej wycenia ryzyko spadkowe, jednak może się to negatywnie odbić na walucie. Źródło: HSBC

Jednocześnie analitycy HSBC sugerują, że sposobem zabezpieczenia przed potencjalnymi spadkami EUR ma być właśnie PLN. Obecnie złotówka przesuwa się na wielomiesięcznych szczytach w stosunku do wspólnej waluty i nic nie wskazuje na to, że mocniej wycenia szansę pojedynku pomiędzy Le Pen oraz Mélenchonem. W związku z tym gdy obaj kandydaci przejdą do drugiej tury, EUR/PLN powinien agresywnie wzrastać.

EUR/PLN może zyskiwać w razie realizacji czwartego scenariusza. Wykres W1

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!

KNF podejmuje działania, funt drastycznie w górę – o tym się dzisiaj mówiło

Środowa sesja to przede wszystkim informacja o wczorajszym wystrzale o 400 pipsów na GBP/USD w trakcie wtorkowego handlu (z czego ponad wynik +100 pipsów osiągnięto w zaledwie kilka minut). Dodatkowo KNF zapowiedział nowelizację obecnych przepisów, rozpoczynając walkę z telefonicznymi naciągaczami:

Czwartkowa sesja jedynie z danymi o średniej istotności – przygotowanie do sesji 20 kwietnia

W trakcie czwartkowej sesji w kalendarzu makro skupimy się na nocnych wskazaniach nowozelandzkiego CPI. Następnie dopiero po 14:00 poznamy wyniki sprzedaży detalicznej polskiej gospodarki, a po 14:30 wskaźnik przemysłowy FED z Filadelfii:

Źródło: pl.investing.com

Piątek zagwarantuje jednak zdecydowanie więcej emocji, między innymi w związku z publikacją PMI przemysłowego dla najważniejszych gospodarek.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here