Naga MarketsW związku z Świętem Pracy obchodzonym w Stanach i Kanadzie dzisiejsza sesja upłynęła nad wyraz spokojnie. Tematem dnia pozostaje jednak północnokoreański test nuklearny. Wydarzenia ostatnich dni odciskają swoje wyraźne piętno na wykresach. Tymczasem Wielka Brytania gotowa jest pogłębić prowadzone rozmowy z Unią Europejską…


Wielka Brytania jest gotowa na intensyfikację rozmów w sprawie Brexitu z przedstawicielami Unii Europejskiej. Jak na razie jednak nic nie zostało formalnie uzgodnione – stwierdziła rzeczniczka prasowa Theresy May.

Te artykuły również Cię zainteresują
W minionym tygodniu głośnym echem odbiły się słowa Michela Barniera, głównego negocjatora w brexitowych rozmowach po stronie Unii Europejskiej. Barnier stwierdził, że może nie dojść do następnej fazy dyskusji dopóki Wielka Brytania nie odpowie na fundamentalne pytania związane z dalszą kontrybucją Wysp do wspólnego, europejskiego budżetu. Europejski negocjator zwrócił się do swoich brytyjskich odpowiedników by potraktowali toczące się rozmowy poważnie.

Francja zaproponowała by Wielka Brytania przez cały trzyletni okres przejściowy co roku płaciła 10 mld EUR do wspólnej kasy. Ostateczny termin wyjścia z Unii przewidziany jest na marzec 2019 roku. Niemal dwa lata przed końcem, zatwierdzonego jeszcze przez Davida Camerona europejskiego budżetu.

Brak obecności inwestorów ze Stanów wyraźnie wpływa na wolumen i zmienność par powiązanych z dolarem amerykańskim. GBP/USD oscyluje wokół poziomu otwarcia, pomimo nieco gorszych wyników PMI:

EUR/GBP tymczasem po piątkowej przecenie, dziś wyraźnie koryguje. Cross powrócił na chwilę powyżej poziomu 0,92 testując niemal piątkowe maksima by skorygować następnie aż do poziomu poniedziałkowego otwarcia. 

Kim posyła złoto na roczne szczyty

Wzrost awersji do ryzyka spowodowany kolejnym, jak dotąd najpotężniejszym testem nuklearnym Korei Północnej posłał złoto na dawno nie widziane poziomy. Po pokonaniu okolic $1295.00 poziom ten stał się wyraźnym wsparciem. Weekendowa luka widoczna na wykresie sprowadza złoto na tegoroczne szczyty. Ostatni raz tak wysoko byliśmy w momencie nocy wyborczej w Stanach Zjednoczonych:

Jeśli mowa o złocie warto przyjrzeć się ukrywającej się pod nickiem @cookie79 traderce eToro, Carmen Kaiser. W ciągu ostatnich trzech lat Carmen uzyskała zadowalającą skuteczność w handlu złotem na poziomie 71,4%. Obecnie posiada ona długie pozycje na złotym kruszcu, które zarabiają już łącznie ponad 15% wartości inwestycji.

Zacznij śledzić najlepszych traderów eToro i księguj zyski razem z nimi!

Najważniejsze punkty dnia

W trakcie kolejnych godzin warto zwrócić uwagę na pary powiązane z AUD. Już jutro o godzinie 6:30 poznamy najnowszą decyzję RBA w sprawie wysokości stóp procentowych w Australii i choć analitycy nie spodziewają się zmiany w polityce monetarnej Banku, to jednak możliwa jest wyższa zmienność na dolarze australijskim. AUD/USD tworzy na wykresie godzinowym wyraźny trójkąt:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here