Naga MarketsZdaniem starszego analityka Danske Bank, notowania pary USD/JPY w przeciągu kolejnych trzech miesięcy mają przetestować okrągły opór na wysokości 114.00. Pierwszym sygnałem do wzrostów ma być między innymi jutrzejsze posiedzenie FOMC, podczas którego Janet Yellen i spółka najprawdopodobniej ogłoszą program QT.


Krótkoterminowe wzrosty o kilka dużych figur – żadne problem dla dolara?

Morten Helt piastujący w Danske Bank rolę starszego analityka twierdzi, że mieszanka silniejszych odczytów PMI w różnych zakątkach świata oraz odsunięcie w czasie ryzyka związanego z amerykańskim zadłużeniem może zwiększyć apetyt na ryzyko i w efekcie przełożyć się korzystnie na notowania USD/JPY. Jak bowiem doskonale wiadomo, inwestorzy mają w zwyczaju kierować swoje spojrzenie w kierunku japońskiego jena, gdy wycofują się z ryzykownych ekspozycji – gdy natomiast ich awersja spada, szukają zysków w innych aktywach. Niewiadomą pozostaje jednak cały czas sytuacja związana z Koreą Północną – napięcie polityczne może okazać się istotnym czynnikiem spowalniającym wzrosty USD/JPY.

Te artykuły również Cię zainteresują
„Spodziewamy się utrzymania konsolidacji w zakresie 108-111 w ujęciu krótkoterminowym i wzrostu do 114 w przeciągu kolejnych trzech miesięcy. Czynnikiem wpływającym korzystnie na aprecjację powinna być dywergencja polityki pieniężnej na linii FED-BoJ, wyższa rentowność globalnych papierów dłużnych i odpływ pieniędzy z Japonii. W perspektywie rocznej spodziewamy się natomiast testu poziomu 116” – komentuje Helt.

USD/JPY D1 – od strony technicznej na wysokości 114.00 rysuje się istotna strefa oporu wyznaczana przez maksima z maja oraz lipca. Poziom 116.00 testowany był natomiast ostatni raz na początku bieżącego roku.

Zjawisko rozbieżności działań w zakresie polityki pieniężnej w wykonaniu Rezerwy Federalnej i Bank of Japan ma poszerzyć się już jutro, kiedy FOMC podsumuje swoje wrześniowe posiedzenie. Danske co prawda nie liczy na podwyżkę stóp procentowych, prognozuje jednak zapowiedź programu QT (zacieśniania ilościowego) i utrzymanie obietnicy jeszcze jednej podwyżki w tym roku.

Samo oświadczenie polityki pieniężnej może nie być dla rynków tak istotne jak zaktualizowane kropki (dots) prezentujące prognozy przedstawicieli banku centralnego co do przyszłej ścieżki stopy rezerwy federalnej oraz konferencja Janet Yellen, która będzie odpowiadała na pytania dotyczące niskiej inflacji oraz dynamiki zarobków.

Narzędzia do pomiaru sentymentu rynkowego udostępnia broker Dukascopy Europe dający również swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Wypróbuj rachunek demo

O tym się dzisiaj mówiło – najważniejsze wydarzenia dnia

Przyszedł czas na FOMC – przygotowanie do sesji 20 września

Środa będzie niewątpliwie najważniejszym dniem bieżącego tygodnia – wszystko za sprawą podsumowania dwudniowego posiedzenia FOMC, które będzie miało miejsce o 20:00. O 20:30 odbędzie się natomiast konferencja prasowa z udziałem Janet Yellen.

Źródło: pl.investing.com

Oprócz tego o 10:30 poznamy wyniki brytyjskiej sprzedaży detalicznej za sierpień, a o 16:00 dane dotyczące amerykańskiego rynku nieruchomości i zapasów ropy naftowej (16:30).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here