Naga MarketsPiątek minął nam stosunkowo spokojnie. Jedyne bardziej istotne dane, które mogły i które wywarły wpływ na rynki napłynęły do nas z Kanady dopiero o godzinie 14:30. Mowa tu oczywiście o kanadyjskiej inflacji CPI i sprzedaży detalicznej. Największym zaskoczeniem okazał się tutaj wzrost o 0,6% sprzedaży detalicznej choć nie byłoby to możliwe gdyby nie wyższa sprzedaż samochodów i części zamiennych. 


Spowodowana tą publikacją aprecjacja dolara kanadyjskiego pokryła się z sytuacją techniczną na wykresie pary walutowej USDCAD, gdzie tuż przed publikacją kurs znalazł się w okolicy górnego ograniczenia kanału spadkowego. Późniejsze spadki sprowadziły kurs w okolice wczorajszych minimów i pozostaje nam czekać co przyniesie przyszły tydzień.

Te artykuły również Cię zainteresują
USDCAD H1

Sytuacja ta wygląda o tyle ciekawie, że na skutek trwających niemal nieprzerwanie od połowy maja spadków rynek wybił dołem z kanału wzrostowego i dotarł aż w okolice ubiegłorocznych minimów. Pokonanie tego wsparcia mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w okolice poziomu 1.2000 a to daje niemal 550 pips potencjalnego ruchu.

Drugi (alternatywny) scenariusz zakłada odrzucenie obecnie testowanego wsparcia. Biorąc pod uwagę, że w ciągu całego ostatniego impulsu spadkowego nie pojawiła się żadna większa korekta, spodziewać moglibyśmy się pojawienia przynajmniej “niewielkich” wzrostów. Niewielkich w tym przypadku może oznaczać nawet re-test poziomu 1.3000 zbiegającego się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego. W tym wypadku potencjalny zasięg wynosi ok 480 pips.

Wydaje się więc, że bez względu który z powyższych scenariuszy się zrealizuje jest o co walczyć.

USDCAD Weekly

Wypróbuj rachunek w Windsor Brokers. Konto handlowe w walucie bazowej PLN. Dostęp do konta handlowego MT4 w lokalnej walucie pozwoli na zaoszczędzenie cennego czasu i pieniędzy na konwersji walut oraz rocznych rozliczeniach. Zapoznaj się z ofertą.

O tym się dzisiaj mówiło

Najważniejsze wydarzenia dnia zebrane w przystępnej formie linków:

Co nas czeka w nadchodzącym tygodniu?

Spoglądając w kalendarz makroekonomiczny zauważymy, że najistotniejsza może okazać się środa kiedy to poznamy decyzję i oświadczenie FOMC w sprawie stóp procentowych.

Źródło: pl.investing.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKanadyjska inflacja i sprzedaż detaliczna umacniają CAD
Następny artykułPrzed zamknięciem. Słabość PKN [PKN] i Sygnity [SGN]
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here