Naga MarketsNotowania złota w 2017 roku już trzykrotnie testowały okolice tuż pod okrągłym pułapem 1300 dolarów za jedną uncję, co kończyło się jak na razie dwoma korektami w zakresie niespełna 100 dolarów. Sierpniowy re-test górnego ograniczenia tej technicznej konsolidacji sugeruje, że przed nami kolejna korekta. Jak na razie jednak cenny kruszec przesuwa się bokiem.


Jackson Hole poruszy cenami złota – przynajmniej według HSBC

Głównym tematem mediów ekonomicznych w tym tygodniu jest rozpoczynająca się dzisiaj konferencja ekonomiczna w amerykańskim Jackson Hole, gdzie wysłuchamy wystąpień między innymi Janet Yellen oraz M. Draghi’ego (kolejno 16:00 i 21:00). To właśnie one według Jamesa Steela, z zespołu analitycznego ds. rynku metali mogą mieć silny, jednak krótkoterminowy wpływ na wycenę XAU/USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
„Dwóch czołowych bankierów centralnych, prezes FED i EBC, staną w piątek na mównicy mówiąc na temat stabilności finansowej. Rynki – wliczając w to złoto – będą z niecierpliwością czekały na komentarze odnośnie planów w zakresie amerykańskiej sumy bilansowej oraz europejskiego luzowania ilościowego” – komentuje J. Steel.

Zdaniem HSBC, głównodowodzący Europejskiego Banku Centralnego raczej nie będzie chciał zapowiadać żadnych poważnych zmian w zakresie polityki pieniężnej. HSBC o wiele bardziej ciekawi jednak temat repatriacji 674 ton niemieckiego złota przetrzymywanych w Nowym Jorku oraz Paryżu, które trafiły do tamtejszych skarbców w trakcie zimnej wojny. W przeciągu ostatnich czterech lat Bundesbankowi udało się przetransportować na niemieckie ziemi 54 tysięcy sztabek, które zostały poddane dokładnym testom.

Od strony czysto technicznej, tak jak wspomniano we wstępie, notowania złota w sierpniu po raz kolejny testowały tegoroczne maksima tuż nad 1295.00. Na wykresie dziennym rozrysował się podażowy pin bar, od tego czasu cena przesuwa się jednak bokiem. Zgodnie z założeniami tradingu w konsolidacji, obecnie powinniśmy być świadkami ruchu podażowego w kierunku strefy wsparcia 1213.78 (minima majowe) oraz 1209.00 (50% zniesienia Fibo). Za pierwszym i drugim razem cena potrzebowała około miesiąca, aby zrealizować takowy ruch – obecnie jednak niedźwiedzie wydają się o wiele bardziej opieszałe:

XAU/USD D1

Jakiekolwiek komentarze w Jackson Hole wpływające na wycenę euro oraz dolara mogą przełożyć się bezpośrednio również na sytuację złota. Uważać należy również na bezpośrednie komentarze dotyczące cennego kruszcu i jego roli w obecnym ramach kreowania stabilności finansowej.

Partnerem przeglądów makroekonomicznych jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Rynki czekają na Jackson Hole – o tym się dzisiaj mówiło

Japonia i Niemcy w kalendarzu – przygotowanie do sesji 25 sierpnia

Oprócz Jackson Hole w kalendarzu królują jutro dane z Japonii odnośnie inflacji, a także niemieckiego PKB. Dodatkowo o godzinie 10:00 poznamy wyniki indeksu IFO:

Później liczy się już tylko i wyłącznie sympozjum ekonomiczne z udziałem Yellen i Draghi’ego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here