Naga MarketsImpeachment – to hasło staje się coraz bardziej popularne, gdy chmury wokół osoby prezydenta Stanów Zjednoczonych coraz bardziej gęstnieją. Media huczą o naciskach na Jamesa Comeya ze strony Donalda Trumpa. Ten, miał nakłaniać byłego szefa FBI na zakończenie śledztwa w sprawie powiązań Michaela Flynna, byłego doradcy prezydenta ds. bezpieczeństwa narodowego, z Rosjanami.


O fakcie możliwego przekroczenia przez Donalda Trumpa jego uprawnień informowaliśmy już wczoraj bazując na doniesieniach New York Times. Biały Dom w odpowiedzi na medialne zarzuty dziennika wydał oświadczenie w którym stwierdzono, że cała sytuacja… nie miała miejsca.

Sprawa robi się coraz głośniejsza, a oliwy do ognia dolewają sami Republikanie, którzy nie chcą aby ewentualna porażka wizerunkowa Donalda Trumpa odbiła się na wynikach przyszłorocznych wyborów do Kongresu. Justin Amash, republikański kongresmen jako pierwszy w swojej partii dopuścił scenariusz impeachmentu Donalda Trumpa.

Impeachment to procedura anglosaskiej tradycji parlamentarnej która ma za zadanie pociągnąć do odpowiedzialności konstytucyjnej prezydenta USA. Polega ona na powołaniu komisji parlamentarnej, która ma za zadanie zbadanie całej sprawy i wydanie wyroku, który może nawet zakłądać pozbawienie urzędu i immunitetu oskarżonego.

Zamieszanie polityczne w Stanach w negatywny sposób odbija się na sentymencie inwestorów. Niemiecki DAX zamknął się dziś 0,32% pod kreską, nieco gorsze nastroje panowały na francuskim parkiecie – CAC40 -0,53%. Niedźwiedzie rządziły również w Londynie, indeks FTSE100 stracił 0,92%.

Nieco lepiej ma się sytuacja na Wall Street. Amerykanie po wczorajszych spadkach łagodnie odreagowują – S&P500 w trakcie pisania tego podsumowania już 0,41% na plusie. Nasdaq aż 0,75%.

Wykres indeksu kasowego S&P500 na platformie XM

Przetestuj rachunek demonstracyjny XM i zacznij handlować na indeksach, walutach czy surowcach >>>

Najważniejsze punkty dnia

Wieczór w Europie upłynie na oczekiwaniu na wystąpienie Mario Draghiego. Nikt nie spodziewa się jednak zwiększonej zmienności na wykresach. Prezes Europejskiego Banku Centralnego udał się do Tel Avivu, gdzie otrzyma honorowy tytuł doktora nauk ekonomicznych jednego z izraelskich uniwersytetów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here