Naga MarketsNa parach złotówkowych obserwujemy kontynuację odbicia, które miało miejsce pod koniec zeszłego tygodnia – rodzima waluta traci wobec majorsów, co jest widoczne na zaprezentowanych poniżej wykresach.


Spojrzenie techniczne na złotego w krótkim terminie

Notowania EUR/PLN kontynuują dziś wygenerowane w miniony piątek odbicie. Wczoraj kurs wybił się górą z korekcyjnej formacji flagi, która wykształciła się po odbiciu z połowy lipca. Wybicie z niej górą pozwoliło na zbudowanie kolejnej fali wzrostowej i jeśli fala ta miałaby być porównywalna z tą poprzednią to jej zasięg wyznacza poziom 4,3080 (patrz pierwszy wykres). Pokonanie poziomu ostatnich maksimów z 21 lipca (4,2660) uprawdopodobniałoby ten scenariusz. Obecnie opór ten jest testowany.

Patrząc w szerszym terminie – oglądane od początku czerwca odbicie na tej parze traktowałabym jako ruch korekcyjny, po trwających od grudnia ubiegłego roku spadkach. Modelowy zasięg korekty wypada w okolicy poziomu 4,30 (patrz wykres).Sygnałem technicznym zakończenia korekty wzrostowej byłoby zejście notowań poniżej poziomu tegorocznych minimów (4,1516), a w przypadku ich sforsowania kolejnym celem notowań będzie strefa wsparć zlokalizowana w okolicy poziomu 4,10 (geneza na wykresie).

Notowania USD/PLN natomiast w zeszły piątek pozytywnie przetestowały poziom tegorocznych minimów i kurs ruszył w kierunku północnym. Jednocześnie obronione zostało dolne ograniczenie kanału spadkowego, w którym para ta porusza się od połowy grudnia zeszłego roku (patrz wykres). Od początku tego tygodnia notowania kontynuują to korekcyjne odbicie. Górne ograniczenie kanału spadkowego przebiega obecnie na poziomie 3,74 i tam upatrywałabym pierwszego istotnego oporu na tej parze.

W tym tygodniu czekają nas jeszcze istotne publikacje dla polskiej złotówki, a mianowicie piątkowe wyniki inflacji CPI za miniony miesiąc. Autorką powyższego komentarza jest Karolina Bojko-Leszczyńska z EFIX DM.

W oczekiwaniu na RBNZ – o tym się dzisiaj mówiło

Najważniejsze wydarzenie środowej sesji cały czas przed nami, mowa oczywiście o podsumowaniu posiedzenia i decyzji w sprawie stóp procentowych w wykonaniu RBNZ. Rynki spodziewają się utrzymania stopy OCR na rekordowo niskim poziomie 1,75% oraz gołębiego nachylenia wypowiedzi przedstawicieli banku, co w obliczu spadków inflacji i silnego NZD, może odbić się niekorzystnie na tym ostatnim:

Ważne dane z UK i z USA – przygotowanie do sesji 10 sierpnia

Czwartek w Europie otworzy równo o północy gubernator RBNZ, który podczas konferencji prasowej skomentuje decyzję banku centralnego. Przedpołudnie upłynie przede wszystkim pod hasłem danych brytyjskich dotyczących produkcji przemysłowej oraz bilansu handlowego:

Źródło: pl.investing.com

Początek sesji amerykańskiej to natomiast wyniki PPI, jobless claims oraz kolejna publikacja z kanadyjskiego rynku nieruchomości.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here