Naga MarketsStart środowej sesji na amerykańskich parkietach jest książkowym przykładem sprawdzania się starych rynkowych porzekadeł. Obserwatorzy rynkowi od dłuższego czasu mówili o kupowaniu akcji spółki Apple w oczekiwaniu na prezentację nowego modelu iPhone’a i sprzedaży zaraz po ujrzeniu przez smartfon światła dziennego. Strategia najprawdopodobniej okaże się słuszną.


Nowy iPhone zawiódł oczekiwania? Akcje tracą -1,2% na środowym otwarciu

Od początku sierpnia notowania Apple urosły o kolejne 7,6%, w związku z niecierpliwym oczekiwaniem na premierę nowego iPhone’a. Od prezentacji pierwszego smartfona spod znaku nadgryzionego jabłka mija właśnie dziesięć lat, wobec czego Appele zdecydowało się zaprezentować jubileuszowy model iPhone X („dziesięć”) oraz iPhone 8. Po raz pierwszy w historii cena urządzenia przekroczyła również wartość $1000. Zdaniem inwestorów i ekspertów rynkowych najnowszy model nie zaoferował jednak innowacji, które zadowoliłyby oczekiwania inwestorów, w efekcie czego otwarcie sesji 13 września przyniosło spadek akcji o 1,2%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ruch ten przełożył się również na osłabienie S&P00. Wrzesień ogólnie nie należy do najsilniejszych jeżeli chodzi o sezonowość na amerykańskim indeksie. Patrząc jednak na świeczki, środowe osunięcia mogą być tak naprawdę okazją do korekty w okolice wsparcia 2495.00 (maksima z zeszłego miesiąca).

Jako ciekawostkę warto podać fakt, że na debiucie nowego sprzętu od Apple straciła również spółka pośrednio powiązana z amerykańskim gigantem. Mowa tutaj o Energeous, która na początku miesiąca ogłosiła rozpoczęcie współpracy z „dużym przedsiębiorstwem dostarczającym elektronikę użytkową” – inwestorzy byli przekonani, że spółka dostarczy rozwiązania w zakresie ładowania bezprzewodowego. Ostatecznie Apple poinformowało jednak we wtorek, że skorzystało z rozwiązań firmy Qi. W efekcie akcji Energeous traciły ponad 20%.

Global BD Trading przygotował natomiast wykres pokazujący, w jakim miejscu znajdowały się akcje Apple przy premierach kolejnych iPhone’ów:

O tym się dzisiaj mówiło – najważniejsze wydarzenia dnia

eToro jest światowym liderem w zakresie inwestycji społecznościowych. Dołącz do 6 milionów traderów z ponad 140 krajów i korzystaj z ich doświadczenia.

Zarejestruj darmowy rachunek demo i skorzystaj z bogatej oferty instrumentów eToro>>>

Przed nami super czwartek – przygotowanie do sesji 14 września

Po dosyć spokojnej pierwszej części tygodnia w kalendarzu makroekonomicznym, jego końcówka będzie zdecydowanie żywsza. Wszystko za sprawą decyzji Banku Anglii w sprawie stóp procentowych. Dzień ten zwyczajowo nazywany jest przez inwestorów „Super Czwartkiem”.

Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, 14 września liczyć będzie się nie tylko BoE. O 09:30 decyzję w sprawie stóp procentowych przedstawi również Szwajcarski Bank Narodowy. Dodatkowo o 14:30 pojawią się informacje o inflacji amerykańskiej i zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here