Naga MarketsŚroda upłynęła pod znakiem publikacji makroekonomicznych. Poznaliśmy najnowsze dane z brytyjskiego rynku pracy, szacunkowe wartości europejskiego PKB w drugim kwartale roku, a także najnowszy amerykański raport building permits. Jednak najważniejsze dopiero przed nami. Wszyscy czekają na minutki FOMC. Tylko czy jest na co czekać?


Wydaje się, że tak. Inwestorzy instytucjonalni wyraźnie czekają na kolejne doniesienia związane z normalizacją bilansu Fed. Zwraca na to uwagę UBS w swoim dzisiejszym komentarzu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oczekujemy, że dzisiejsze minutki FOMC rzucą więcej światła na proces normalizacji bilansu Rezerwy Federalnej i liczymy na wskazanie prawdopodobnej daty rozpoczęcia tego procesu. W świetle rozczarowujących danych dotyczących inflacji prawdopodobieństwo tegorocznej podwyżki stóp spada – informuje bank.

Podobne nadzieje wyraża brytyjskie Barclays. Ekonomiści banku również czekają na dalsze informacje dotyczące bilansu Fed, choć sami prognozują, że ten ruch ze strony Rezerwy ma zajść już tej jesieni. Również i Barclays będzie uważnie śledził dzisiejsze minutki w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie – w jaki sposób Fed reaguje na pogarszające się dane o wzroście cen w gospodarce. Jednak w odróżnieniu do analityków UBS, Barclays nie porzuca jeszcze grudniowego terminu podwyżki. Podobnie jak i analitycy HSBC.

eToro jest światowym liderem w zakresie inwestycji społecznościowych. Dołącz do 6 milionów traderów z ponad 140 krajów i korzystaj z ich doświadczenia.

Zarejestruj darmowy rachunek demo i skorzystaj z bogatej oferty instrumentów eToro>>>

Bank oczekuje, że FOMC oficjalnie ogłosi program dezinwestycji na kolejnym, wrześniowym posiedzeniu. W lipcu Komitet powtórzył swoje prognozy jakoby inflacja w ujęciu rocznym w kolejnych miesiącach miała pozostać poniżej docelowych 2%. Dzisiejsze minutki powinny przybliżyć nam dyskusję członków FOMC na temat dalszego spowolnienia wzrostu cen w gospodarce. Niektórzy z nich wyrazili również obawy o rynek pracy, który pomimo dobrej kondycji nie wywiera presji inflacyjnej tak jak powinien. Być może pojawią się gołębie głosy mówiące o potrzebie ostrożności przed kolejną podwyżką stóp procentowych. Mimo to bazowym scenariuszem wciąż pozostaje grudniowa zmiana ich poziomu – czytamy w komentarzu HSBC.

Codzienne komentarze, analizy i rekomendacje walutowe znajdziesz w FxWatcher>>>

Sytuacja rynkowa przed publikacją minutek FOMC

EUR/USD

Para pozostaje w kanale spadkowym lecz kupujący wyraźnie bronią wsparcia w okolicy 1,1685

USD/JPY

Para wyraźnie konsoliduje tworząc formację trójkąta zwyżkującego. Opór w rejonie 110.85 jak na razie powstrzymuje wzrosty, lecz ułożenie średnich faworyzuje długie pozycje.

USD/CAD

USD/CAD pokonuje tymczasową linię trendu wzrostowego otwierając tym samym drogę do spadków w rejon 1,2650

Najważniejsze punkty dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here