Naga MarketsMimo teoretycznie lepszych informacji płynących do nas z amerykańskich magazynów ropy naftowej, czarne złoto kontynuuje niedźwiedzią passę negując poziom 44 USD za baryłkę. To już piąty tydzień spadków z rzędu na wykresie WTI. Tymczasem rynki powoli szykują się do dzisiejszej decyzji Reserve Bank of New Zealand. 


Minutki BoJ nie zaskoczyły niczym szczególnym, o czym pisaliśmy w porannym przeglądzie rynkowym. Po porannych doniesieniach z Japonii rynek skupił się przede wszystkim na danych z Ameryki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tych jednak nie było zbyt wiele. Raport dotyczący majowej zmiany w poziomie sprzedaży nieruchomości na rynku wtórnym w Stanach okazał się być nieco bardziej pozytywny niż oczekiwano. W minionym miesiącu podpisano umowy sprzedaży 5,62 mln nieruchomości. Konsensus rynkowy wskaźnika wynosił 5,55 mln.

Majowy wzrost na amerykańskim rynku nieruchomości paradoksalnie doprowadził do spadków wyceny dolara. USD/JPY zauważalnie zyskiwało przed publikacjami z godziny 16:00, a cała sytuacja pompowania rynku i wzmożonej sprzedaży po dobrych danych doskonale wpisuje się w znane powiedzenie giełdowe – kupuj pogłoski, sprzedawaj fakty.

Ropa wciąż pod naporem niedźwiedzi

Wydaje się jednak, że większą uwagę przykładano do cotygodniowej publikacji EIA dotyczącej sytuacji w amerykańskich magazynach ropy naftowej i jej destylatów. Według najnowszych wyliczeń, w minionym tygodniu ubyło 2,451 mln baryłek czarnego złota co jest wartością wyższą od prognozowanej (2,106 mln). Spadają również zapasy benzyny (o 578 tys. baryłek), natomiast rosną zapasy destylatów ropy naftowej (tych przybyło aż 1,079 mln baryłek wobec prognoz na poziomie 465 tys.).

eToro jest światowym liderem w zakresie inwestycji społecznościowych. Dołącz do 6 milionów traderów z ponad 140 krajów i korzystaj z ich doświadczenia.

Zarejestruj darmowy rachunek demo i skorzystaj z bogatej oferty instrumentów eToro>>>

Pozytywne, w gruncie rzeczy dane nie wsparły zniżkujących cen ropy WTI. Surowiec przetestował i odrzucił dziś poziom 44.00 i znajdującą się w tej okolicy strefę oporu. Niedźwiedzi pinbar który tworzy się na interwale H4 powoduje, że rośnie ryzyko kontynuacji trendu trwającego już niemal równy miesiąc:

Najważniejsze punkty dnia

Już w porannym przeglądzie rynkowym redaktorzy Comparic.pl sugerowali, że RBNZ w trakcie środowego posiedzenia (21 czerwca) o godzinie 23:00 nie zmieni dotychczasowej polityki pieniężnej. Wśród 22 analityków ankietowanych przez Reuters żaden nie sygnalizował takiej możliwości. Patrząc na agendę posiedzenia, zabrakło w niej miejsca na konferencję prasową i dłuższe oświadczenie w sprawie polityki pieniężnej – RBNZ opublikuje jedynie krótki dokument podsumowujący spotkanie. W tym momencie nikt nie zakłada, że nowozelandzcy urzędnicy przekażą w nim jakieś zaskakujące wieści.

Czytaj dalej>>>Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here