Naga MarketsGdy emocje po Super Czwartku powoli opadają, zostawiając za sobą wyraźnie słabszego funta szterlinga, rynki przygotowują się do piątkowej publikacji raportu z amerykańskiego rynku pracy. W międzyczasie swoje „pięć minut” zaliczy również AUD w związku z publikacją raportu RBA odnośnie polityki pieniężnej oraz wskaźników sprzedaży detalicznej.


Raport i zaktualizowane prognozy gospodarcze

O godzinie 03:30 naszego czasu Bank Rezerw Australii (RBA) opublikuje raport odnośnie polityki pieniężnej (decyzja w sprawie stóp zapadła 1 sierpnia). Warto przypomnieć, że w poniedziałek instytucja zdecydowała się utrzymać stopy procentowe na niezmiennych poziomach. W uzasadnieniu do decyzji pojawiło się również sporo komentarzy odnośnie zbyt mocnego AUD, który spowalnia gospodarkę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Fakt, że RBA nie doceniło jastrzębiego nastawienia rynku względem dolara australijskiego sprawia, że AUD staje się coraz bardziej wrażliwe na możliwą korektę. Spowodowało to, że między innymi analitycy HSBC przygotowują się do sprzedaży Aussie ustawiając poziom wejścia na 0,7948 (aktywowany), SL poniżej 0,8100, a TP na 0,7650 licząc na niespełna 300 pipsów zysku.

W tym momencie sytuacja techniczna na AUD/USD prezentuje się następująco (patrz wykres poniżej). Po wstępnych spadkach z nocy, dolar australijski w drugiej części dnia dynamicznie odrabia wobec swojego większego kuzyna (USD) co formuje pin bara popytowego na wysokości dolnego ograniczenia obecnej konsolidacji (0,7935), co może być punktem wyjściowym do ponownego testu maksimów 0.8065.

AUD/USD D1 – formujący się pin bar nad wsparciem i górnym ograniczeniem wybitego kanału wzrostowego

Nawet jeżeli sesja zamknie się w takiej formie to, raport RBA publikowany w nocy oraz raport odnośnie sprzedaży detalicznej mogą zaburzyć układ sił na dolarze australijskim, w związku z tym podejmując decyzję o otwarciu pozycji warto zachować szczególną ostrożność. Publikowany jutro dokument oceniający stan polityki pieniężnej będzie trzecim tego typu w tym roku (ostatni pojawił się w maju) – z całą pewnością pokaże jak bank patrzy obecnie na ścieżkę stóp procentowych oraz wzrost wartości AUD.

Co do samej sprzedaży detalicznej, spodziewane jest osunięcie dynamiki w czerwcu z 0,6% m/m do 0,2% m/m, co także negatywnie może odbić się na kursie Australijczyka.

Partnerem przeglądów makroekonomicznych jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Bank Anglii osłabia GBP – o tym się dzisiaj mówiło

Najważniejszym wydarzeniem sesji czwartkowej było niewątpliwie posiedzenie Banku Anglii, które rozczarowało inwestorów. Jastrzębi jeszcze dwa miesiące temu Mark Carney dzisiaj okazał się rasowym gołębiem, negując tak naprawdę możliwość podwyżek stóp w najbliższym czasie:

NFP nie zawiedzie? Przygotowanie do sesji 4 sierpnia

W kalendarzu piątkowym liczy się tak naprawdę jedna godzina – 14:30 – kiedy pojawi się raport z amerykańskiego i kanadyjskiego rynku pracy. Prognozy NFP wskazują na delikatne osunięcie po czerwcowych wynikach, dla rynków jednak o wiele istotniejsza może być dynamika inflacji zarobkowej, która w ostatnich miesiącach ugrzęzła na tym samym pułapie:

Źródło: pl.investing.com

Nie można zapominać również o raporcie RBA odnośnie PolMon, który jak wspomniano wcześniej pojawi się w godzinach nocnych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here