Naga MarketsNa tle pustego kalendarza makroekonomicznego, jednym z najważniejszych wydarzeń popołudnia była publikacja amerykańskich danych z rynku nieruchomości oraz dotyczących zaufania konsumentów. W międzyczasie pojawiły się również pogłoski odnośnie czwartkowe posiedzenia EBC, które pozwoliły rozrysować nowe szczyty sesyjne na Eurodolarze.


Sprzedaż nowych domów wyraźnie w górę, zaufanie konsumentów osuwa się

Po godzinie 16:00 Conference Board podzielił się kwietniowymi rezultatami wskaźnika zaufania konsumentów – ten osuwał się z poziomów marcowych (124,90) do 120,30 (prognozy 122,50), historycznie trend utrzymuje się jednak na korzystnych poziomach.

Kolejne wyniki dotyczyły sprzedaży nowych nieruchomości w marcu. Dynamika +5,8% w porównaniu do prognoz -0,8% okazała się pozytywnym zaskoczeniem dla rynków (łączna liczba sprzedaży nowych domów w ubiegłym miesiącu wyniosła 621 tysięcy).

Źródło: Census.gov

W przypadku notowań EUR/USD wyniki nie przełożyły się jednak na umocnienie dolara. Rynki skupiły się bowiem na pogłoskach, które Reuters miał otrzymać od nienazwanego źródła związanego z Europejskim Bankiem Centralnym. USD bardzo dobrze radzi sobie jednak wobec CAD (testując najwyższe poziomy od ponad roku) oraz JPY (rysując najdłuższą świecę wzrostową D1 od prawie dwóch miesięcy).

USD/CAD D1

Mario Draghi przygotowuje jastrzębie zmiany PolMon? EUR reaguje wzrostami

Agencja prasowa Reutera powołując się na źródła bezpośrednio związane z EBC twierdzi, że w trakcie czwartkowego posiedzenia bank nie zdecyduje się wykonać poważniejszych zmian w zakresie polityki pieniężnej. Z drugiej jednak strony, Mario Draghi ma rzekomo w planach jastrzębio zmienić dotychczasową retorykę swoich wypowiedzi.

Z oświadczenia PolMon miałoby zniknąć między innymi stwierdzenie o „utrzymującym się ryzyku spadkowym” prognoz ekonomicznych (inflacji i PKB) oraz zapisy przybliżające nas do zwijania programu QE. Gdyby okazało się to prawdą, to EUR rzeczywiście zareaguje aprecjacją, której zapowiedź obserwowaliśmy już dzisiaj:

EUR/USD H1 – pogłoski z EBC umacniają euro przed czwartkowym posiedzeniem banku

W tym samym czasie EUR/PLN wydaje się być odporny na doniesienia z banku centralnego, dynamicznie osuwając się w trakcie wtorkowej sesji, jednocześnie próbując rozrysować nowe tygodniowe minima.

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!

Środowy kalendarz zdecydowanie ciekawszy

Po pustkach w dzisiejszym kalendarzu makro, sesja 26 kwietnia (środa) przyniesie więcej interesujących publikacji. Pierwsze pojawią się już w nocy i będą dotyczyć inflacji detalicznej w Australii. Następnie przed południem poznamy prognozy marcowego bezrobocia w Polsce – analitycy spodziewają się wyraźnego osunięcia do 8,2%.

Źródło: pl.investing.com

W trakcie sesji amerykańskiej najciekawiej prezentują się natomiast dane o kanadyjskiej retail sales oraz zapasach ropy w USA. Na koniec warto również podsumować najważniejsze informacje, które pojawiały się przez cały dzień na łamach Comparic.pl:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here