Naga MarketsGorsze dane z amerykańskiej gospodarki i zaskakująco dobre z Kanady sprawiły, że gwiazdą dzisiejszej sesji zostało USD/CAD. Na parze wyraźnie widać dominację podaży, a dzisiejsze spadki niemal w całości znoszą czwartkowe wzrosty. Tymczasem analitycy Goldman Sachs wyraźnie dążą do krótkiej sprzedaży AUD/USD. Dlaczego? 


Aussie znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Reakcja byków w połowie maja doprowadziła do zanegowania okolic 0,7400 i rozpoczęcia tendencji, która doprowadziła do testu poziomu 0,8000. Szczególnie ostatnie trzy tygodnie upłynęły pod znakiem coraz silniejszych wzrostów, które doprowadziły do znacznego wykupienia AUD/USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Analitycy Goldman Sachs zwracają uwagę na nadchodzące posiedzenie Reserve Bank of Australia. Ich zdaniem, relatywnie drogie AUD wymusi na RBA bardziej gołębi ton, którego świadkiem będziemy już w najbliższy wtorek.

Dla niewielkich, otwartych gospodarek takich jak australijska, silna waluta to potężny problem. Umacniający się dolar powoduje, że ryzyko reakcji monetarnej ze strony RBA rośnie. Będziemy starać się to wykorzystać – stwierdził w telefonicznym wywiadzie dla Bloomberg Philip Moffitt z Goldman Sachs.

Obecne poziomy widzieliśmy po raz ostatni w maju 2015 roku. Utrzymujący się wówczas trend spadkowy był kontynuowany aż do sierpnia, gdzie z okolic 0,6900 AUD/USD na kilka miesięcy konsolidowało w szerokim zakresie 450 pips. Na wykresie dziennym pary dostrzegalna jest dywergencja pomiędzy AUD/USD, a wskaźnikiem RSI(14):

Chcesz wiedzieć jak handlują największe banki inwestycyjne? Sprawdź FxWatcher>>>

Najważniejsze punkty dnia

Najważniejsza publikacja dzisiejszego dnia wiązała się również z pewnym rozczarowaniem. Dynamika amerykańskiego PKB w drugim kwartale tego roku uplasowała się na poziomie 2,6%, wyraźnie mniej niż oczekiwali tego analitycy. Dodatkowa rewizja danych za pierwszy kwartał przelała czarę goryczy, a dolar zaczął gwałtowniej się osuwać.

Ciekawy przyszły tydzień

Nadchodzący tydzień kształtuje się dość ciekawie jeśli chodzi o wagę i liczbę publikacji makroekonomicznych. Zazwyczaj cichy poniedziałek przyniesie ze sobą wstępne dane europejskiego CPI oraz raport z amerykańskiego rynku nieruchomości.

Sprawdź ofertę pierwszego polskiego brokera ECN i rozpocznij handel na parach walutowych, surowcach oraz indeksach.

Zawieraj transakcje przy niskim spreadzie i skorzystaj z szybkiej realizacji zleceń oferowanej przez platformę Alior Trader.

Znacznie ciekawszy powinien okazać się wtorek, który rozpoczniemy decyzją monetarną RBA. W tym samym dniu nastąpi również publikacja danych dotyczących bezrobocia w Niemczech oraz wstępnego PKB strefy euro w drugim kwartale tego roku.

W czwartek śledzić będziemy decyzję monetarną brytyjskiego BoE, natomiast w pierwszy piątek sierpnia nastąpi publikacja raportu non-farming payrolls.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here