Naga MarketsZbliżając się do godziny 20:00 coraz mniej polskich inwestorów myśli o rynkach finansowych. Pozostała część świata czeka jednak z niecierpliwością na posiedzenie FOMC, które w obliczu bardzo niekorzystnych danych o inflacji i sprzedaży detalicznej może okazać się jeszcze ciekawsze. W oczekiwaniu na decyzje Rezerwy Federalnej popularny kiwi wybija istotną strefę oporu i melduje się na czteromiesięcznych szczytach.


NZD/USD pokonuje 0.7200, dalsza aprecjacja przed nami?

Od rozrysowania majowych dołków NZD/USD zyskuje już prawie 500 pipsów. Środowa sesja przynosi kolejną falę silnej aprecjacji, która pokonuje bez większych problemów linię trendu rysowaną od zeszłorocznych szczytów, 61,8% zniesienia Fibonacciego, okrągły poziom 0.7200 oraz strefę oporu zaznaczoną na pomarańczowo (wyraźnie widać, że w ostatnich miesiącach odgrywała istotną rolę od strony technicznej):

NZD/USD D1

W ślad za kiwi podąża również kolejna waluta Antypodów, a mianowicie Australijczyk. Tutaj co prawda nie doszło do rozrysowania czteromiesięcznych szczytów, jednak notowania również walczą z istotną strefą oporu – wyznaczaną przez 0.7600 oraz 61,8% zniesienia Fibo. W marcu re-test poziomów od spodu doprowadził do spadków o ponad 270 pipsów.

AUD/USD D1

Niepokoić może jedynie duża odległość ceny od średniej ruchomej na obu wykresach. Jak natomiast doskonale wiadomo notowania mają w zwyczaju powracać do średnich nałożonych na wykres. Niemniej warto obserwować rozwój sytuacji – wstrzymując się z decyzjami handlowymi w trakcie FOMC – obserwując jak zmieni się układ sił na kiwi i aussie w godzinach wieczornych.

Podwyżka stóp będzie gołębia? O tym się dzisiaj mówiło

Nikogo nie dziwi fakt, że tematem numer jeden jest posiedzenie Rezerwy Federalnej. Sporo na ten temat pisano dzisiaj na łamach Comparic.pl:

eToro jest światowym liderem w zakresie inwestycji społecznościowych. Dołącz do 6 milionów traderów z ponad 140 krajów i korzystaj z ich doświadczenia.

Zarejestruj darmowy rachunek demo i skorzystaj z bogatej oferty instrumentów eToro>>>

Super Czwartek w Boże Ciało – przygotowanie do sesji 15 czerwca

W Polsce i w kilku innych państwach na świecie dzień ustawowo wolny w związku z obchodami Bożego Ciała. Na rynkach jednak będzie się działo w związku z Super Czwartkiem, który zaserwują nam posiedzenia aż dwóch banków centralnych – SNB oraz BoE:

Źródło: pl.investing.com

Dodatkowo o 14:30 pojawi się sporo danych z USA i Kanady dotyczących sprzedaży przemysłowej, cen eksportowych, zmiany liczby bezrobotnych, itd. Osoby chcące inwestować w trakcie rodzimego długiego weekendu z całą pewnością nie będą się nudzić.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here