Naga MarketsNajważniejszym rynkowym wydarzeniem dnia były bez wątpienia amerykańskie payrollsy. Comiesięczny raport dotyczący liczby nowozatrudnionych w sektorze pozarolniczym okazał się być zdecydowanie lepszy w czerwcu niż tego oczekiwali analitycy. Dolarowe byki martwić mogą się słabszą inflacją wynagrodzeń oraz wyższą stopą bezrobocia w minionym miesiącu. O zupełnie inną kwestię martwić się może 3,2 miliona Europejczyków przebywających obecnie na Wyspach Brytyjskich…


Wynik zeszłorocznego referendum w Wielkiej Brytanii zelektryzował wszystkich – począwszy od samych Brytyjczyków, poprzez rynki finansowe, a na politykach kończąc. Najwięcej obaw związanych z Brexitem mają jednak osoby na stałe przebywające w Wielkiej Brytanii, a nie posiadające brytyjskiego obywatelstwa. Szacuje się, że nawet 3,2 mln Europejczyków znajduje się obecnie na Wyspach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Co po Brexicie? 

Stosunki pomiędzy krajami Unii Europejskiej a Wielką Brytanią po zakończeniu procesu secesji są przedmiotem rozmów jakie prowadzone są w Brukseli. Ich wynikiem zainteresowani są wszyscy Ci, którzy mieszkają i pracują na Wyspach, choć wciąż posiadają obywatelstwo któregoś z pozostałych 28 państw członkowskich.

Premier Theresa May jak dotąd odrzuca pomysł własnego ministra Davida Davisa, który próbuje zagwarantować milionom Europejczyków prawa obecnie im przysługujące już po Brexicie. May wciąż polega na decyzji pozostałych państw Europy – decyzja brytyjskiego rządu ma zależeć od zapewnienia Brytyjczykom przebywającym w krajach członkowskich tych samych praw jakie mają otrzymać sami Europejczycy na Wyspach.

Gra toczy się o dużą stawkę – szczególnie dla Polski. Według statystyk ONS, nawet 915 tys. Polaków może przebywać obecnie na terenie Wielkiej Brytanii. Ostatnie plany brytyjskiego rządu zakładają konieczność wypełnienia przez obywateli państw Unii którzy pragną pozostać na Wyspach aplikacji liczącej przeszło 80 stron.

Partnerem przeglądów makroekonomicznych jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz.

Funt wyraźnie pod presją

Dziś odbywa się szczyt państw G20 w Hamburgu. Obecna jest tam również premier Theresa May, która według doniesień prasowych zamierza spotkać się z Donaldem Trumpem w celu przedyskutowania kształtu umów handlowych pomiędzy krajami po oderwaniu się Wielkiej Brytanii od Unii Europejskiej.

Ocena przyszłości brytyjskiej gospodarki przez inwestorów mieni się dziś w czerwonych barwach. Funt silnie traci wobec dolara, powracając poniżej poziomu 1,29:

EUR/GBP tymczasem powraca w rejon 0,8840:

Najważniejsze punkty dnia

Co w przyszłym tygodniu? 

Najważniejszymi wydarzeniami nadchodzącego tygodnia będą przede wszystkim wtorkowe dane z brytyjskiego rynku pracy oraz następująca po nich decyzja Bank of Canada w sprawie wysokości kanadyjskich stóp procentowych.

W czwartek poznamy chiński bilans handlowy, natomiast w piątek amerykański raport sprzedaży detalicznej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPrzed zamknięciem. Sygnał kupna na Enei [ENA]
Następny artykułWolumen na rynku FX w czerwcu 2017
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here