Naga MarketsNa początku nowego tygodnia analitycy dużych instytucji finansowych zadają sobie pytanie, czy EUR/USD będzie w stanie pokonać górne ograniczenie konsolidacji trzymającej cenę w ryzach od stycznia 2015 roku, kiedy Europejski Bank Centralny wszedł na ścieżkę programu luzowania ilościowego (QE).


Dane CFTC wskazują na silne wykupienie wspólne waluty – konsolidacja dalej w grze?

W godzinach przedpołudniowych na łamach Comparic.pl analizowaliśmy pozycjonowanie dużych graczy na podstawie cotygodniowego raportu COT autorstwa CFTC. Artykuł skupiał się jednak na walutach Antypodów – jak natomiast sytuacja prezentuje się na EUR?

Te artykuły również Cię zainteresują
ING FX zwraca uwagę, że suma długich pozycji netto dla euro przesuwa się marginalnie pod pięcioletnimi maksimami, co w krótkim ujęciu możemy sugerować konsolidację, między innymi na notowaniach Eurodolara lub korektę spadkową.

Źródło: CFTC, raport COT

Alternatywnie, potencjalna szansa na pokonanie wspomnianej konsolidacji widocznej poniżej (górne ograniczenie według ING to 1.1714) może pojawić się w tym tygodniu w związku z posiedzeniem FED oraz odczytami amerykańskiego PKB. Jeżeli Rezerwa Federalna przyjmie zbyt gołębi ton lub rezultaty produktu krajowego brutto zawiodą inwestorów, Eurodolar powinien nadal rosnąć.

EUR/USD W1

BNP Paribas jest zdania, że FED może negatywnie zaskoczyć podczas środowego posiedzenia, w związku z tym nie spodziewa się kolejnej podwyżki na przestrzeni 2017 roku. Powodem miałyby być gorsze wyniki inflacji i przygotowywanie się do uruchomienia programu QT (zacieśniania ilościowego).

Do 10 000 zł kredytu handlowego dla nowych klientów od Intel Trader. Twój kredyt handlowy wynosi 10% Twojego pierwszego depozytu wynoszącego powyżej 500 zł (w przeciągu sześciu miesięcy od założenia konta), np. z 50 zł do maksymalnych 10 000 zł.

Spokojny handel poniedziałkowy – o tym się dzisiaj mówiło

Sesja 24 lipca przebiega relatywnie spokojnie, poniżej podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia w formie linków:

Na co zwrócić uwagę w kalendarzu 25 lipca?

Wtorkowa sesja pod kątem kalendarza makroekonomicznego to przede wszystkim protokół z posiedzenia BoJ, wyniki sondaży ekonomicznych w Niemczech oraz dane z polskiego rynku odnośnie stopy bezrobocia:

Źródło: pl.investing.com

W drugiej części dnia relatywnie nudno, oprócz informacji z USA odnośnie wskaźnika zaufania konsumentów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here