Naga MarketsMiędzynarodowy rynek walutowy przyciąga inwestorów detalicznych z różnych części świata. Która nacja jednak najchętniej transferuje jednak swoje oszczędności na rachunki brokerskie, aby spróbować własnych sił w spekulacji? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dzisiejszym wydaniu popołudniowego przeglądu rynkowego.


Kiedy w końcu podwyżka FED? – o tym się dzisiaj mówiło

Zanim jednak przejdziemy do zagadnienia wielkości depozytów wśród inwestorów detalicznych, przyjrzyjmy się najważniejszym wydarzeniom z czwartkowej sesji. Obserwatorzy rynkowi zastanawiają się kiedy FED podniesie stopy procentowe, a Denis Lockhart podpowiada, że „wkrótce”. Dodając jednocześnie, że obecne wartości wskaźników makroekonomicznych wspierają możliwość podwyżki już w marcu. Oprócz tego portal Comparic.pl informował dzisiaj o:

Hiszpańscy traderzy deponują najwięcej środków na rachunkach handlowych?

Jak wynika z najnowszego raportu zespołu Business Inteligence portalu Finance Magnates, w grudniu największa uśredniona wartość przeciętnego depozytu na rachunku maklerskim dała się zauważyć w Hiszpanii. Pomimo ostatnich zaostrzeń regulacyjnych Unia Europejska cały czas przewodzi w branży, razem z państwami z Bliskiego Wschodu – Izraelem, Katarem oraz ZEA.

Pierwszą dziesiątkę otwierają wspomniani przed chwilą Hiszpanie z wynikiem 3893,30USD , na ostatnim miejscu w rankingu plasują się natomiast Niemcy z rezultatem 1550,50USD. Jeżeli natomiast pod uwagę weźmiemy wielkość przeciętnego depozytu przypadającego na jednego tradera w stosunku do wielkości PKB per capita, wtedy na prowadzenie wysuwa się Portugalia, a zaraz za nią wiele krajów gospodarek rozwijających się:

Źródło: Finance Magnates

Gdy spojrzymy natomiast na wartość średniego pierwszego depozytu nominalnego w dolarach amerykańskich to tutaj Hiszpania z rezultatem 4535,80USD musi ustąpić miejsca Izraelowi z okrągłą kwotą pięciu tysięcy dolarów. Należy jednak pamiętać, że w związku z najnowszymi zakazami uniemożliwiającymi reklamowanie instrumentów pochodnych w Izraelu dane te w kolejnych miesiącach mogą ulec znacznej zmianie.

Co ciekawe ze statystyk wynika dodatkowo, że zdecydowanie więcej na Forex są w stanie średnio przeznaczyć traderzy z krajów, które uznamy za zdecydowanie gorzej rozwinięte od Polski – mowa tutaj o Kenii (687,80USD), Kostaryce (877,50USD), czy też Ekwadorze (2166,70USD).

CMC Markets oferuje miesięczne upusty transakcyjne dla najbardziej aktywnych inwestorów. Jeżeli chcesz się dowiedzieć czy należą się również Tobie, już teraz zapoznaj się z ofertą promocyjną brokera.

Miesięczny wykres USD/JPY może sugerować spadki

Jako, że zbliżamy się do końca drugiego miesiąca 2017 roku, coraz więcej traderów będzie zwracało uwagę na świece miesięczne i to jaki kształt ostatecznie przybiorą. Z punktu widzenia akcji cenowej notowania na tak szerokich interwałach mogą być bowiem dobrym prognostykiem przyszłych ruchów.

Jeżeli chodzi o USD/JPY to na kilka dni przed końcem lutego widzimy pin bara / świecę doji o podażowej charakterystyce tuż pod 23,6% Fibo, oporem 115.00 oraz średnią ruchomą. Gdyby skupić się na samej technice, wtedy długoterminowy cel takowej pozycji znalazłby się z pewnością w okolicach wyraźnego oporu 111.00 pokrywającego się z 50% zniesienia wzrostów z ostatnich kilku lat:

USD/JPY Monthly

Nie można zapominać jednak o fundamentach. W obliczu dywergencji polityki pieniężnej Japonii (luzowanie) oraz USA (zacieśnianie) wiele wskazuje na to, że w 2017 roku USD będzie zyskiwał w stosunku do JPY. Dalszy agresywny dodruk w Kraju Kwitnącej Wiśni przeciwstawiony podwyżką stóp Rezerwy Federalnej mocno ogranicza szansę na trak drastyczne spadki. Wspomniany podażowy pin bar, może jednak chociaż na krótki czas utrudnić znalezienie miejsca do zawarcie długiej pozycji.

Kalendarz otwórz o 14:30 – wydarzenia makroekonomiczne w piątek

Przed nadejściem ostatniej sesji handlowej w tym tygodniu pozwólmy sobie na szybkie spojrzenie w kalendarz makroekonomiczny. Jak doskonale widać, istotniejsze dane zaczną pojawiać się dopiero od godziny 14:30:

Źródło: pl.investing.com

Po wynikach inflacji kanadyjskiej za styczeń, już o 16:00 rynki poznają wskaźniki nastroju konsumentów w Michigan oraz wartości housing starts, czyli sprzedaży nowych domów w USA.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here