Naga MarketsDzisiejsza sesja, podobnie jak wczorajsza nie zaskakuje dużą liczbą publikacji makroekonomicznych. Po nocnych danych z Australii pozostało nam już śledzić wyłącznie raporty z Ameryki… oraz wykresy. Co warto wiedzieć pod koniec sesji europejskiej?


Przedpołudnie w Europie upłynęło dość spokojnie. Poznaliśmy marcowe wyliczenia niemieckiego bilansu handlowego (19,6 mld EUR zamiast spodziewanych 20,9 mld) po publikacji których… czekaliśmy już wyłącznie na popołudnie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pod kątem liczby i wagi danych makroekonomicznych sesja amerykańska okazałą się znacznie ciekawsza niż europejska. O 14:30 poznaliśmy kanadyjskie wyliczenia dotyczące tamtejszego rynku nieruchomości. Dane okazały się być gorsze od prognoz, co negatywnie wpływa na wycenę CAD. Od czasu publikacji CAD stracił kolejne kilkadziesiąt pips w stosunku do AUD doprowadzając tym samym do testu górnego ograniczenia kanału na AUDCAD:

Jeszcze ciekawiej przedstawia się sytuacja na USDJPY. Już wczoraj mogliśmy podejrzewać zmianę trendu na parze, która dziś jest już bardzo prawdopodobna. Wszystko przez bycze wybicie z kanału spadkowego w którym poruszało się USDJPY od stycznia tego roku. Aby jednak faktycznie doszło do złamania niedźwiedziej tendencji i kontynuacji byczego trendu z poprzedniego roku, para musi powrcić powyżej poziomu 115,50.

Sprawdź też: Czy wzrosty na USDJPY dotrą do 115,10?

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!

Najważniejsze informacje dnia

Jeszcze tej nocy, po godzinie 3:30 poznamy chińskie CPI za kwiecień. Ważne dane z Pańśtwa Środka mogą mieć wpływ na nocne ruchy AUD czy NZD. W środę ważnym wydarzeniem będzie z pewnością cotygodniowy raport EIA dotyczący amerykańskich zapasów ropy naftowej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here