Naga MarketsW momencie gdy uwaga inwestorów w całości skupiła się na publikacji raportu z amerykańskiego rynku pracy oraz NFP, o czym pisaliśmy wcześniej, swoje własne spojrzenie na kondycję zatrudnienia w minionym miesiącu prezentowała również Kanada. Jak się okazało, odczyty ocierały się o niemal 20-letnie dołki.


Dynamika wzrostu miejsc pracy wyniosłą zaledwie 0,7%

Statistics Canada poinformowało po godzinie 14:30, że w kwietniu na lokalnym rynku przybyło 3200 nowych miejsc pracy, zdecydowanie mniej niż spodziewali się ekonomiści (10 tysięcy). W efekcie dynamika wskaźnika plasowała się na pułapie +0,7% co jest najgorszym rezultatem od drugiej połowy lat 90-tych ubiegłego stulecia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spadki notowała również stopa bezrobocia z (6,7% do 6,5%) było to jednak wywołane odejściem z rynku pracy prawie 46 tysięcy osób – pośród nich ponad połowę stanowili ludzie młodzi, którzy po prostu przestali szukać pracy (zniechęceni brakiem perspektyw).

Skromny wzrost zatrudnienia w Kanadzie. Źródło: StatCan

Sytuację na notowaniach dolara kanadyjskiego podreperowały jednak kolejne dane, które pojawiły się o 16:00, dotyczące wskaźnika PMI według Ivey. Wynik 62,40 okazał się lepszy od prognoz (62,30) oraz wyników marcowych (61,10), co pozwoliło wyraźnie umocnić się wobec USD. Nie bez znaczenia w pogłębieniu dołków intraday były również wyniki amerykańskiego NFP.

USD/CAD M5 – pomimo słabych danych z Kanady, CAD zyskiwał wobec USD

Na EUR/CAD również byliśmy świadkami silniejszych osunięć – co prawda w pierwszej połowie dnia cena próbowała pogłębiać wielomiesięczne maksima, jednak następnie powróciła pod poziom 1.5100, wykorzystując publikację danych makroekonomicznych:

EUR/CAD M5 – pierwsza zaznaczona na pomarańczowo świeca to moment publikacji danych o rynku zatrudnienia, druga to natomiast PMI według Ivey

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!

Jeżeli chodzi natomiast o samą piątkową sesję to jej najważniejsze wydarzenia podsumowano poniżej w formie linków:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here