Naga MarketsPo kilku dniach nieobecności, do mediów finansowych powraca temat amerykańskiej reformy podatkowej. Z drugiej jednak strony wszyscy zajęci są śledzeniem Jackson Hole. Oczekiwania wobec Trumpa, a także bankierów centralnych z USA i Europy paraliżują rynki. Kiedy nastąpi wybuch zmienności? 


Być może nic takiego nie będzie mieć miejsca. Im bliżej bowiem kluczowych wypowiedzi trwającego sympozjum, tym mniejsze oczekiwania wobec Yellen czy Draghiego mają rynki. Inwestorzy nie pozbywają się longów na EUR/USD. Co więcej, dostrzegamy rosnące długie zaangażowanie w eurodolara – alarmują analitycy BNP Paribas.

Te artykuły również Cię zainteresują
Już od dawna krążyły pogłoski, jakoby Mario Draghi nie miał w planach nic do dodania w sprawie najbliższych działań EBC i przyszłości prowadzonego przez Bank skupu aktywów. Prezes Draghi wciąż musi rozważnie dobierać słowa mając na uwadze wysoką wycenę wspólnej waluty. Chcąc zasygnalizować rynkom gotowość do normalizacji polityki monetarnej w strefie euro może ją faktycznie oddalić, gdy skuszeni wizją podwyżek inwestorzy rzucą się do zakupu euro – przekonuje bank.

Trump powraca do gry

Potencjalny sukcesor Janet Yellen na fotelu prezesa Fed, Gary Cohn udzielił dziś wywiadu Financial Times. W trakcie rozmowy zapewnił, że w Donald Trump zaprezentuje nowy i szumnie zapowiadany plan reformy podatkowej podczas swojej wizyty w Missouri.

Po nieudanej batalii o zmiany w systemie opieki zdrowia i zdradzie własnej partii, która głosowała przeciwko prezydenckiemu projektowi likwidacji Obamacare, Donald Trump zamilkł na dość długi czas. Mowa tu oczywiście o kwestiach obietnic wyborczych, gdyż prezydent potrafił znaleźć czas na mające swój efekt rynkowy, przepychanki słowne z liderem Korei Północnej.

Partnerem przeglądów makroekonomicznych jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Na reformę polityki fiskalnej czekają wszyscy. Zarówno przedsiębiorcy, którzy najwięcej skorzystają ze zmian, jak również inwestorzy  którzy liczą na kolejny impuls wzrostowy dla mocno wykupionych indeksów jak i sama administracja Trumpa. Jeżeli reforma dojdzie do skutku, prezydent z pewnością zyska wizerunkowo. Wall Street zaś… po prostu zyska.

Yellen rozczarowuje

Uczyniono zauważalne postępy w drodze do spełnienia założeń Rezerwy – stwierdziła dziś w Jackson Hole prezes Fed, Janet Yellen. Choć prognozy nie zapowiadały zaskoczenia, te jednak się pojawiło – Yellen praktycznie nie wspominała o gospodarce Stanów Zjednoczonych.

Dolarowe byki wyraźnie rozczarowane brakiem choćby małego komentarza, który może posłużyć do dalszych przewidywań odnośnie możliwej podwyżki stóp w tym roku zaczęły uciekać z długich pozycji. Efektem tego jest zauważalne osłabienie się dolara wobec większości walut G10. EUR/USD tworzy nowe sesyjne high i zbliża się do poziomów z początku miesiąca:

USD/JPY również silnie reaguje na wyprzedaż dolara. Para pokonuje dolne ograniczenie kanału wzrostowego i dąży do testu poziomu 109,00:

Najważniejsze punkty dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPrzed zamknięciem. Czy JSW [JSW] się przegrzewa?
Następny artykułKomentarz giełdowy – Kolejne rekordy na GPW
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here