Wtorkowa sesja nie zachwyciła nas liczbą publikacji makroekonomicnzych – na pewno nie tych, które zasługują na większą uwagę ze strony tradera rynku walutowego. Poznaliśmy dane z Ameryki i wydaje się, że korekta trendu spadkowego na EUR/USD odbiega końca.
Po porannym omówieniu sesji azjatyckiej oraz nocnych publikacji makroekonomicznych przyszedł czas na słodką labę. Rynki polegały w głównej mierze na poniedziałkowych sentymentach oraz technicznych poziomach S/R, my natomiast czekaliśmy na godziny popołudniowe i zaplanowane wówczas dane z Kanady oraz Stanów Zjednoczonych.
Te artykuły również Cię zainteresują
Te pierwsze okazały się dość mieszane, choć USD/CAD w trakcie pisania tego podsumowania wyraźnie traci na wykresie dziennym. Nie zaskoczyły również amerykańskie JOLTS – sondaże nie uległy wielkim zmianom, co nie pomogło zwiększyć zmienności na rynku. Poniżej przedstawiam najciekawsze artykuły dzisiejszego dnia:
- Amerykańskie JOLTS bez większych zmian. Analiza EUR/USD
- Mieszane dane z Kanady umacniają CAD?
- Fibo 61.8% i linia trendu powstrzymają spadki na ropie?
- Opcje waniliowe. Trójkąt symetryczny na srebrze
Krótko po godzinie 15:00 rynek zelektryzowała informacja Ministerstwa ds. ropy naftowej Iraku, które poinformowało o styczniowym cięciu produkcji czarnego złota o 160 tysięcy baryłek. Problem w tym, że zgodnie z ustaleniami członków OPEC z listopada minionego roku, Irak powinien obniżyć swoją produkcję o 210 tysięcy baryłek.
Partnerem przeglądów rynkowych jest broker HotForex. Sprawdź najnowsze promocje brokera przygotowane specjalnie dla Czytelników Comparic.pl.
Śledź komentarze makroekonomiczne. Od poniedziałku do piątku, dwa razy dziennie!
Ministerstwo natychmiastowo zapewniło, że ustalony próg cięcia produkcji zostanie osiągnięty jeszcze przed końcem miesiąca, jednak globalne zwątpienie w przestrzeganie postanowień niedawnego porozumienia kartelu przyczyniło się do silniejszych spadków cen surowca:
Warto również przyjrzeć się wykresowi głównej pary walutowej – EUR/USD dotarło w trakcie dzisiejszej sesji europejskiej do okolic równego poziomu 1,06. Znajdujący się tam opór oraz bliska odległość zniesienia 88,6 ostatniego, dużego impulsu spadkowego spowodowała uruchomienie nowych zleceń sprzedaży, które zepchnęły EUR/USD w pobliże dzisiejszego otwarcia. Dzienna świeca przyjmuje w tym momencie charakterystyczny kształt, faworyzując tym samym pogłębienie się spadków w kolejnych dniach.