Naga MarketsChociaż pogoda za oknami jak na razie nie zachęca, to spora część światowych rynków przechodzi w tryb długiego weekendu. Co prawda nie wszyscy mogą cieszyć się tak długim wolnym jak traderzy z Polski, jednak poniedziałek jest dniem bank holidays (bez sesji giełdowej) w wielu państwach.


Podczas poniedziałkowego otwarcia rynków zabraknie Londynu

Na liście krajów, które 1 maja obchodzą Święto Pracy znajduje się sporo dużych gospodarek europejskich. Mowa tutaj przede wszystkim o Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Szwajcarii, Francji oraz Polsce.

Te artykuły również Cię zainteresują
W przypadku głównych giełd azjatyckich, amerykańskich oraz tych z Antypodów trading odbywa się normalnie, jednak doświadczenie z wcześniejszych lat pokazuje, że pierwszy dzień maja zazwyczaj charakteryzuje się mniejszą aktywnością i przede wszystkim mniejszą płynnością.

W poniedziałkowym kalendarzu nie zabraknie jednak kilku ciekawych pozycji (z USA). O 14:30 inwestorzy poznają indeksy wydatków konsumpcyjnych Amerykanów, następnie o 15:45-16:00 wyniki PMI przemysłowego według IHS Markit i ISM. Odczyt publikowany przez drugą instytucję jest zdecydowanie istotniejszy.

Źródło: pl.investing.com

Skorzystaj z oferty brokera easyMarkets już dzisiaj i ciesz się z dostępu do szerokiej klasy aktywów oraz niskich spreadów.

Dokładniejsze opis oferty bezpośrednio na oficjalnej, polskojęzycznej witrynie domu brokerskiego.

EUR/USD nie potrafi dać sobie rady z 1.0900, GBP/USD i USD/CAD w górę – o tym się dzisiaj mówiło

Już z samego ranka zwracaliśmy uwagę na fakt, że kabel i loonie pokonują istotne poziomy techniczne znajdując się na wielomiesięcznych szczytach. Zmierzając do zamknięcia sesji piątkowej, ruchy te udało się umocnić. GBP/USD wyraźnie pokonuje opór 1.2900 w połączeniu z 61,8% zniesienia Fibonacciego:

GBP/USD D1

USD/CAD natomiast początkowo pozostawał w cieniu wczorajszego fałszywego wybicia nowego oporu (górnego ograniczenia dawnej konsolidacji), ostatecznie rozrysował jednak nowe szczyty napędzany danymi o PKB z USA oraz Kanady:

USD/CAD D1

Istotny opór cały czas blokuje jednak Eurodolara – ten ponownie próbował wybijać 1.0900, jednak jak na razie formuje podażowego pin bara. Jeżeli sesja na D1 zamknie się w obecnej formie, sprzedający z pewnością będą szukali okazji do shortów na początku przyszłego tygodnia. Warto uważać jednak na okolice 1.0850, które od kilku sesji stanowią dla EUR/USD istotne wsparcie:

EUR/USD D1

Pozostałe istotne wydarzenia mijającej raczej spokojnie sesji, standardowo podsumowano w formie linków:

Co przyniesie przyszły tydzień? RBA, FOMC, i NFP

Chociaż spora część rynków pierwszego maja będzie odpoczywać, to kolejne dni przyniosą sporo emocji. Wtorek, 2 maja to decyzja RBA w sprawie stóp procentowych. Następnie już w środę, 3 maja, taką samą decyzję podejmie amerykańskie FOMC. W piątek, 5 maja, natomiast rozpoczynające każdy miesiąc raporty z rynku pracy USA i publikacja popularnego wskaźnika NFP.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here