Naga MarketsSuper Czwartek okazał się niezwykle korzystny dla byków na funcie szterlingu w związku z podsumowaniem posiedzenia Banku Anglii oraz dla kupujących USD/JPY – w reakcji na dane dotyczące amerykańskiej inflacji. Kabel rozrysowuje nowe tegoroczne szczyty, a Ninja testuje miesięczne maksima. Pytanie, co dalej?


Jastrzębi BoE oraz inflacja wspierają dwie waluty G8

Zdecydowanym zwycięzcą czwartkowej sesji jest funt szterling. Chociaż Bank Anglii nie zdecydował się na podwyżkę stóp, to jastrzębia retoryka zaprezentowana przez przedstawicieli instytucji, wypchnęła pary z GBP wyraźnie w górę. W efekcie GBP/USD był w stanie przetestować najwyższe poziomy w 2017 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Popytową reakcję na funcie wywołały przede wszystkim opinie MPC, że podwyżki stóp procentowych nastąpią szybciej niż wskazują obecne oczekiwania rynkowe oraz, że wstępne dane z Q3 wypadają lepiej niż zakładano w sierpniowym raporcie inflacyjnym. Pełne podsumowanie dzisiejszego posiedzenia BoE prezentowaliśmy już wcześniej.

GBP/USD W1 – w czwartek kabel pokonał dotychczasowe maksima i 23,6% zniesienia Fibonacciego. Kolejne opory rysują się tuż pod 1.3500.

Na korzyść dolara amerykańskiego – szczególnie wobec japońskiego jena – zadziałały natomiast sierpniowe dane o inflacji. Jak informowaliśmy między innymi tutaj, główny wskaźnik CPI m/m wzrastał z 0,1% do 0,2% m/m (pełny wskaźnik z 0,1% do 0,4%), pokonując oczekiwania analityków. W pierwszej reakcji na dane para zyskiwała kilkadziesiąt pipsów, jednak po kontakcie z sierpniowymi maksimami, obserwowano wyraźny odwrót:

USD/JPY M15 – wzrostowa reakcja na dane i następnie odruch kolanowy po kontakcie z 111.00 (maksima z zeszłego miesiąca).

Czwartkowa świeca dzienna nadal rysuje się na biało, przybiera jednak formę podażowego pin bara pod 50% zniesienia spadków z dwóch ostatnich miesięcy oraz pod wspomnianym okrągłym pułapem. Jeżeli sesja zamknie się w takiej formie, wtedy byki na dolarze wobec jena, bardzo szybko będą zmuszone oddać część zysków. Testy strefy z zeszłego miesiąca przyniosły bowiem deprecjację o prawie 400 pipsów.

USD/JPY D1

Poziomu technicznego zdaje się nie obawiać jednak UOB. Analitycy banku zaktualizowali swoje prognozy dla USD/JPY na bycze (w skali kolejnych trzech tygodni), identyfikując istotny opór dopiero na 111.50.

eToro jest światowym liderem w zakresie inwestycji społecznościowych. Dołącz do 6 milionów traderów z ponad 140 krajów i korzystaj z ich doświadczenia.

Zarejestruj darmowy rachunek demo i skorzystaj z bogatej oferty instrumentów eToro>>>

Rynki czekają na weekend po Super Czwartku – o tym się dzisiaj mówiło

W oczekiwaniu na dane o amerykańskiej sprzedaży detalicznej – przygotowanie do sesji 15 września

Kalendarz makroekonomiczny przed startem kolejnego weekendu prezentuje się dosyć spokojnie. Najważniejsze dane pojawią się o 14:30 i będą dotyczyły sprzedaży detaliczne w USA za sierpień:

Źródło: pl.investing.com

Uwagę warto zwrócić również na godzinę 11:00 oraz na 16:00.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here