Od maja 2016 do końcówki zeszłego roku notowania Eurodolara traciły 1200 pipsów i chociaż zwykło się zakładać, że na notowaniach pary walutowej przeważają niedźwiedzie, to instrument w tym momencie odrabia 50% wielomiesięcznej deprecjacji, testując bardzo ciekawe punkty na wykresie od strony technicznej.
50% zniesienia Fibo, linia trendu i 1.0900?
Po raz drugi w tym miesiącu EUR/USD podejmuje walkę z linią trendu prowadzoną po niższych szczytach (LH) rysowanych od maksimów z 2016. W miejscu tym przebiega również 50% zniesienia Fibonacciego, a cena ponownie melduje się nad istotnym poziomem S/R 1.0900, który zapewnił notowaniom wsparcie w czerwcu 2016~oraz istotny opór w roku bieżącym:
Te artykuły również Cię zainteresują

Byki na euro w poniedziałek kontynuują swoje piątkowe wzrosty, wykorzystując pusty kalendarz makroekonomiczny i publikację z USA dotyczącą wskaźnika produkcyjnego dla Nowego Jorku (za maj). W normalnych warunkach odczyt przeszedłby przez rynek bez większego znaczenia – skrajne spadki w połączeniu z lekkim kalendarzem przełożyły się jednak na osłabienie USD. Odczyt plasował się na poziomie -1,00 (prognoza 7,00, poprzednio 5,20).

Jak na razie cena EUR/USD zatrzymała się pod konfluencją oporów – tak długo jak nie zobaczymy jej pokonania, nie możemy rozważać dalszych wzrostów. Zamknięcie nad i re-test od drugiej strony będzie jednak silnym sygnałem aprecjacyjnym, pozwalającym celować nawet w maksima listopadowe w okolicach 1.13. Utrzymanie pod 1.0979 to natomiast realizacja scenariuszy podażowych – życie niedźwiedziom utrudniać będzie jednak strefa 1.0900 oraz znajdujący się kilkadziesiąt pipsów niżej poziom 38,2% (który w przeciągu ostatniego miesiąca dwukrotnie blokował spadki).

Warto spojrzeć również na notowania tygodniowe – na nich bowiem rozrysowała się formacja outside bar (biorąc natomiast pod uwagę świecę z rozpoczynającego się dopiero tygodnia będziemy mogli mieć do czynienia z inside barem).
eToro jest światowym liderem w zakresie inwestycji społecznościowych. Dołącz do 6 milionów traderów z ponad 140 krajów i korzystaj z ich doświadczenia.
Zarejestruj darmowy rachunek demo i skorzystaj z bogatej oferty instrumentów eToro>>>
Spokojny start nowego tygodnia – o tym się dzisiaj mówiło
Poniżej podsumowanie najważniejszych wiadomości, które w trakcie tego spokojnego początku tygodnia prezentował portal Comparic.pl:
- Zyski XTB silnie w dół. 21 milionów mniej w I kw. 2017
- Poranny przegląd rynkowy – wydłużenie porozumienia OPEC? CAD i ropa zyskują
- Komentarz walutowy – wygrana Merkel korzystna dla złotego
- Price Action ze Zbigniewem Wieczorkiem – analiza głównych par, 15 maja
- Nial Fuller’s Price Action – Tygodniowe spojrzenie na rynki 15 – 19 maja
- Australia: „Telefoniczni naganiacze” doprowadzili do straty $11 milionów
- Cena ropy rośnie dzisiaj już ponad +2,5%
- Admiral Markets wprowadza nowe pary walutowe, w tym z PLN
- Byłeś klientem CommexFX? CySEC wypłaci odszkodowanie!
- Trudy byków na WIG20, Cyfrowy Polsat wyłamuje konsolidację?
- Justin Bennett Price Action: Tygodniowe spojrzenie na rynki 15 – 19 maja
- Rafał Glinicki zaprasza w tym tygodniu na XTB Trading Club i Masterclass
Wtorek zdecydowanie ciekawszy – przygotowanie do sesji 16 maja 2017
Po pustym kalendarzu poniedziałkowym, na brak emocji nie będziemy mogli narzekać we wtorek. Już w nocy RBA opublikuje protokoły z ostatniego posiedzenia polityki pieniężnej, natomiast w godzinach przedpołudniowych poznamy prognozy polskiego i europejskiego PKB w Q1 2017 oraz wyniki inflacji w UK. Analitycy spodziewają się silnego wzrostu dynamiki gospodarczej w kraju nad Wisłą:

Na star sesji w USA informacje o zezwoleniach na budowę i rozpoczętych budowach domów. W trakcie sesji powinny pojawić się również odczyty nowozelandzkiego indeksu GDT, który zazwyczaj posiada wyraźny wpływ na wycenę waluty.