Naga MarketsWilliam C. Dudley, przewodniczący FED Nowy Jork

W godzinach popołudniowych rozpoczęło się wystąpienie Williama C. Dudleya, którego komentarze dotyczące dynamiki zarobków oraz inflacji umocniły dolara amerykańskiego w stosunku do głównych walut. Głównodowodzący FED z Nowego Jorku podtrzymał zeszłotygodniową retorykę Janet Yellen z podsumowania posiedzenia FOMC.


Gospodarka na dobrych torach, inflacja nie jest problemem

William Dudley zakomunikował, że obecna stopa bezrobocia oraz inflacja poruszają się w optymalnych dla całej amerykańskiej gospodarki okolicach. Osobiście jest „bardzo pewny”, że USA czeka długotrwała ekspansja ekonomiczna, której zasięg będzie mógł zdziwić nawet sporych optymistów.

Te artykuły również Cię zainteresują
W zeszły piątek komentarze ze strony Kaplana mogły zaniepokoić część inwestorów, Dudley brzmiący jednak równie optymistycznie – lub nawet bardziej – co Janet Yellen wywołał aprecjację dolara amerykańskiego.

Jego zdaniem dynamika inflacji zarobkowej wcale nie spowolniła – pokrywa się bowiem ze wzrostami produktywności. Wraz z zacieśnianiem się rynku pracy wkrótce powinniśmy być świadkami większego przyspieszenia wzrostu wypłat przeciętnego Amerykanina.

„Najlepsza dla dolara informacja to fakt, że prognozy optymalnego zdaniem decydentów poziomu stóp pozostają bez zmian. Ich mediana nadal sugeruje, że w tym roku należy spodziewać się jeszcze jednej podwyżki i trzech kolejnych w roku przyszłym. Biorąc pod uwagę, że rynek w perspektywie roku wycenia o ponad dwie podwyżki mniej niż sugerują to prognozy, to należy rozpatrywać to w kategoriach pozytywnych dla dolara” – twierdzi Bartosz Sawicki z TMS Brokers.

Eurodolar traci około 50 pipsów, kontynuując deprecjację po rozrysowaniu podażowego pin bara na wysokości tegorocznych maksimów. Pierwsze istotniejsze wsparcie to okolice 78,6% zniesienia Fibo czyli strefa tuż nad 1.1000:

EUR/USD D1

Dobrze w trakcie poniedziałkowej sesji radzi sobie również USD/JPY. Byki mogą mieć jednak problem z pokonaniem strefy oporu tworzonej przez 33SMA, 38,2% zniesienia Fibo oraz okrągły pułap 112.00:

USD/JPY D1

eToro jest światowym liderem w zakresie inwestycji społecznościowych. Dołącz do 6 milionów traderów z ponad 140 krajów i korzystaj z ich doświadczenia.

Zarejestruj darmowy rachunek demo i skorzystaj z bogatej oferty instrumentów eToro>>>

GPW ma nowego prezesa – o tym się dzisiaj mówiło

Jednym z najważniejszych wydarzeń dnia na naszym rodzimym podwórku był wybór przez GPW nowego prezesa. Giełda reagowała pozytywnie na zmiany w składzie zarządu. Poniżej podsumowanie wszystkich najważniejszych wydarzeń sesji:

Dane o średnim znaczeniu we wtorek – przygotowanie do sesji 20 czerwca

Wtorkowy kalendarz jest już niezaprzeczalnie bogatszy od poniedziałkowego, jednak znajdujące się w nim dane posiadają raczej średnie znaczenie dla rynków. Najciekawiej prezentują się protokoły z posiedzenia RBA, które poznamy już o 03:30:

Źródło: pl.investing.com

Kolejne ciekawsze dane napłyną do nas dopiero od godziny 14:00 i będą dotyczyły polskiej sprzedaży detalicznej, amerykańskiego rachunku bieżącego oraz kanadyjskiej sprzedaży hurtowej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here