Naga MarketsNa tle pustego kalendarza makroekonomicznego w trakcie sesji amerykańskiej, indeks Dow Jones Industrial Average (DJIA) rozrysowywał nowe rekordowe szczyty – bykom udało się rozrysować nieobserwowane wcześniej poziomy 9 sesję z rzędu. Na S&P500 bez większych zmian.


Inwestorzy reagują na silny raport z amerykańskiego rynku pracy

Głównym odpowiedzialnym za wzrosty amerykańskiego indeksu giełdowego jest spółka Boeing zyskująca w nowym tygodniu +0,55%. Zdaniem analityków, inwestorzy nadal pozytywnie reagują na piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy, zapominając niejako o problemach Waszyngtonu z pracami nad ustawą o reformie podatkowej, którą już wiele miesięcy temu zapowiadał Donald Trump.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania Boeinga

W zeszłym tygodniu każda kolejna sesja na notowaniach DJIA przynosiła rekordowe szczyty za sprawą silniejszego niż zakładano początkowo sezonu wyników finansowych dużych spółek wchodzących w skład indeksu. Wskaźniki badające łączną wartość wzrostu przychodów zyskiwały w piątek +10,1% (oryginalne prognozy sugerowały natomiast +6,2%), jak wynika z danych udostępnionych przez FactSet.

DJIA na rekordowych szczytach

W tym tygodniu czeka nas kolejna dawka wyników spółek z branży detalicznej, które podadzą rezultaty za drugi kwartał bieżącego roku – wśród nich znajdą się również tacy giganci medialni jak Disney oraz News Corp.

2017 jak na razie jest niezwykle łaskawy dla indeksów z Ameryki Północnej, S&P500 oraz NASDAQ zyskują kolejno 10,6% oraz 17,9% YTD, natomiast DOW 11,8%. Jeżeli chodzi natomiast o sytuacją na Eurodolarze, to piątkowe NFP i jobs report doprowadziły do deprecjacji o ponad 100 pipsów. W tym momencie Justin Bennett dopatruje się strefy wsparcia na wysokości 1.1670, gdzie pojawić mogą się potencjalne okazje zakupowe (poziom pokrywa się z dzisiejszym PP M0):

EUR/USD H4

W poniedziałkowym kalendarzu uwagę warto zwrócić jeszcze jedynie na przemówienia dwóch członków FOMC – Bullarda oraz Kashari’ego.

Partnerem przeglądów makroekonomicznych jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia

Wtorkowy kalendarz nadal spokojny – przygotowanie do sesji 8 sierpnia

Drugi dzień bieżącego tygodnia na rynkach finansowych również nie będzie obfitował w nadmiar istotnych publikacji makroekonomicznych. Uwagę rynków przykuje szczególnie godzina 14:15 i 16:00 kiedy poznamy kolejno rozpoczęte budowy domów w Kanadzie oraz raport JOLT z USA:

Źródło: pl.investing.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here