Naga MarketsPomimo ogólnego osłabienia dolara amerykańskiego w trakcie ostatnich sesji i negatywnego nastawienia analityków do USD, popularny greenback w trakcie czwartkowej sesji zaczyna odwracać koniunkturę na swoją korzyść – główne pary na wykresach dziennych rysują świeczki świadczące o przewadze amerykańskiego popytu.


Pomimo mieszanych danych USD reaguje na istotne poziomy S/R

Dane makroekonomiczne z godziny 14:30 co prawda zawiodły i nie wywołały silniejszych ruchów na USD – dokładniej opisywaliśmy je w osobnym artykule – jednak kontakt z ważnymi od strony technicznej poziomami pozwolił dolarowym bykom odrobić przynajmniej część strat.

Te artykuły również Cię zainteresują
Doskonałym tego przykładem jest EUR/USD, który nieudolnie testował wielomiesięczną strefę oporu w zakresie 1.1712-1.1760. Widoczny poniżej podażowy pin bar wywołał silniejszą deprecjację i powrót pod maksima z 25 lipca oraz 33SMA. Ewentualny test oporu od dołu (1.1712) może przynieść ze sobą okazje sprzedażowe pogłębiające korektę:

EUR/USD H1

Kontakt z istotnym oporem notował również GBP/USD, który akumulował się pod 1.3155. Ostatecznie jednak bykom nie udało się przebić poziomu, a ten wywołał dynamiczną reakcję podażową, którą obrazuje poniższy wykres:

GBP/USD H1

Kolejny przykład i kolejny wielomiesięczny opór – tym razem AUD/USD i pin bar pod 0.8060 oraz 0.8000 (maksima sesji środowej), Jeżeli sesja zamknie się w takiej formie otrzymamy sygnał do korekty spadkowej (należy jednak uważać na górne ograniczenie wybitego kanału i wsparcie 0.79350 przebiegające w niedużej odległości):

AUD/USD D1

Nad zeszłoroczne minima powraca również USD/CAD. Wczorajsze zamknięcie poniżej 1.2460 może okazać się tak naprawdę fałszywym wybiciem a wsparcie testowane ostatni raz w maju 2016 zapewnić popytowi bazę do odbicia:

USD/CAD D1

Powodem takiego stanu rzeczy może być między innymi usytuowanie indeksu dolara amerykańskiego wobec 8 głównych walut, który testuje obecnie średnioterminową strefę wsparcia. Czy na początku nowego tygodnia będziemy świadkami reakcji kupujących w zaznaczonym zakresie?

Źródło: Stooq.pl

“Kolejna fala osłabiania dolara amerykańskiego i nowe minima na reprezentujących jego siłę indeksach, to przyczyna większości ruchów na głównych parach w ciągu ostatnich 24 godzin. Indeksy dolarowe są już bardzo mocno wskaźnikowo wyprzedane, ale póki co generuje to tylko lokalne korekty, po których strona podażowa ponownie przyciska. Jak widać na poniższym wykresie indeks cenowy dolara zaczął testować ważną strefę wsparć wynikającą z proporcji poprzednich ruchów” – twierdzi Tomasz Marek z EFIX DM.

Sprawdź ofertę pierwszego polskiego brokera ECN i rozpocznij handel na parach walutowych, surowcach oraz indeksach.

Zawieraj transakcje przy niskim spreadzie i skorzystaj z szybkiej realizacji zleceń oferowanej przez platformę Alior Trader.

Podsumowanie czwartkowego handlu – o tym się dzisiaj mówiło

Poniżej najważniejsze informacje z 27 lipca zebrane w jednym miejscu:

Bogaty kalendarz makroekonomiczny na koniec tygodnia – przygotowanie do sesji 28 lipca

Spoglądając w jutrzejszy kalendarz widać, że niesie ze sobą zdecydowanie największą ilość istotnych informacji w stosunku do wcześniejszych sesji. Europejski poranek upłynie pod hasłem inflacji konsumenckiej dla głównych gospodarek:

Źródło: pl.investing.com

Sesja amerykańska również ciekawa, za sprawą prognoz amerykańskiego i kanadyjskiego PKB oraz wskazań indeksu nastrojów konsumentów według Uniwersytetu Michigan.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here