Naga MarketsRynki czekają na wystąpienie Donalda Trumpa

Czwartek to kolejny dzień słabości amerykańskiego dolara. USD traci do większości z walut grupy G10. Zyskują natomiast typowe safe heaven currencies czyli japoński jen oraz frank szwajcarski. Czy zaplanowana na godzinę 20:00 wypowiedź prezydenta Trumpa przywróci siły dolarowym bykom?


Pomimo jastrzębiego języka Janet Yellen i bardzo zadowalających danych dotyczących poziomu inflacji konsumenckiej w Stanach, dolar wyraźnie tracił podczas wczorajszej sesji. Ta słabość kontynuowana jest również dzisiaj, pomimo mieszanych danych z amerykańskiego rynku nieruchomości.

Byki najwyraźniej zaczynają się bać ciągłych wzrostów. Mowa tu przede wszystkim o amerykańskim rynku akcji, gdzie niemal codziennie wyznaczane są kolejne, historyczne maksima. Czy Trump doleje oliwy do ognia? Przekonamy się o tym już po godzinie 20:00 polskeigo czasu.

Do tego momentu, warto zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami minionych godzin:

Dziś poznaliśmy również minutki EBC. Publikacja jednak (jak zwykle) nie zaskoczyła inwestorów i praktycznie przeszła bez echa. Zdaniem większości członków Banku, luzowanie na obecnym poziomie wciąż jest potrzebne pomimo braku jasnego sygnału ze strony danych makro, mówiących o widocznej zmianie trendu w dynamice CPI.


Porozmawiaj na temat polityki banków centralnych z innymi traderami. Już 24 lutego w Katowicach odbędzie się kolejne XTB Trding Masterclass. Sprawdź dlaczego warto się zapisać na to wydarzenie>>>


W trakcie dnia Europę i świat obiegły również najnowsze sondaże przedwyborcze z Francji. Przywódczyni Frontu Narodowego, Marine Le Pen wciąż może pochwalić się 26% poparciem wyborców co sprawia, że pierwszą turę zakończyłaby na zwycięzkim, pierwszym miejscu. Gdyby znalazła się jednak w drugiej turze wyborów, najprawdopodobniej poniosłaby sromotną porażkę. Nie ma tu znaczenia, kto byłby jej oponentem.

EUR/USD wyraźnie zmierza w stronę poziomu 1,07. Obecnie para znalazła się już powyżej średnich z ośmiu i dwudziestujeden okresów. Kontynuacja wzrostów również w trakcie sesji amerykańskiej może oznaczać, że te potrwają jeszcze trochę.

Na co zwrócić jeszcze uwagę?

Z pewnością w ciągu kilku najbliższych godzin, to właśnie wystąpienie prezydenta Stanów Zjednoczonych będzie najważniejszym wydarzeniem o charakterze makroekonomicznym. W trakcie sesji azjatyckiej śledzić warto publikację raportu z Nowej Zelandii dotyczącego zmiany w poziomie sprzedaży detalicznej w minionym kwartaletokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTelia – ponowne podejście do oporu
Następny artykułCzwartkowy przegląd rynków – GBPUSD, NZDUSD, USDJPY
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here