Naga MarketsNotowania USD/CHF od czasu rozrysowania lipcowych dołków odrobiły ponad 300 pipsów. Ekonomiści Commerzbank są jednak zdania, że na wysokości obecnych maksimów oraz pod pułapem 0.9800 pojawią się ciekawe okazje sprzedażowe, na które w tym momencie czekają.


Niedźwiedzie nastawienie do dolara, CHF nadal silny?

Dolar traci do franka szwajcarskiego nieprzerwanie od końcówki zeszłego roku, przekraczając poziom parytetu kilka miesięcy temu. Od strony technicznej wiele wskazuje więc na to, że właśnie południe jest najsłuszniejszym kierunkiem w przypadku USD/CHF. Jak widać na poniższym wykresie, w tym momencie znajdujemy się w trakcie korekty wzrostowej, czy też konsolidacji zamkniętej pomiędzy pułapem 0.9600 oraz 0.9770 (tuż pod istotnym oporem 0.9800):

Te artykuły również Cię zainteresują
USD/CHF D1

Dopiero wybicie obecnego układu pozwoli ustalić dalszą przyszłość pary walutowej. Wspomnianych przez Commerzbank okazji sprzedażowych warto szukać na wysokości 50% zniesienia Fibonacciego lub tuż pod 0.9800 (przebicie strefy będzie oznaczało szansę na kontynuację korekty). Pierwszy z poziomów docelowych dla pozycji krótkiej to 0.9600 (wspierany przez 23,6% zniesienia Fibonacciego). Pokonanie obszaru i re-test od spodu pozwoli natomiast celować w tegoroczne minima na 0.9436.

Potwierdzeniem obecnego układu technicznego ma być również wykres W1, na którym w tym momencie notowania wyraźnie odrzucają opór 0.9750 oraz linię trendu prowadzoną od zeszłorocznych minimów:

USD/CHF W1

Podobne rekomendacje odnośnie pozycji dostępne są w najnowszym narzędziu udostępnianym przez X-Trade Brokers. Więcej informacji można znaleźć pod linkiem.

Podsumowanie sesji – o tym się dzisiaj mówiło

Poniżej podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia w formie linków:

Dwie godziny z kalendarzem makroekonomicznym – przygotowanie do sesji 17 sierpnia

Ostatni dzień tradingu w tym tygodniu przynosi pusty kalendarz makroekonomiczny, w którym dane pojawią się w trakcie dwugodzinnego okna. Za jego otwarcie odpowiedzialna będzie Polska i publikacja o 14:00 danych o sprzedaży detalicznej:

Źródło: pl.investing.com

Następnie o 14:30 danymi inflacyjnymi podzieli się Kanada, a o 16:00 Uniwersytet Michigan opublikuje rezultaty raportu odnośnie nastrojach konsumentów za sierpień.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here