Naga MarketsBen Broadbent, zastępca gubernatora BoE

Inwestorzy detaliczni przywykli do faktu, że wypowiedzi przedstawicieli banków centralnych mogą wywoływać silną zmienność na walutach. Czy jednak brak zabrania głosu w palącym dla rynków temacie również jest w stanie zmienić cenę danego waloru? Dzisiejsze wystąpienie Bena Broadbenta będącego wice-gubernatorem Banku Anglii (BoE) udowadnia, że jak najbardziej.


Brak komentarzy odnośnie polityki pieniężnej osłabia szterlinga

W dzisiejszym luźnym kalendarzu makroekonomicznym teaderzy natknąć mogli się między innymi na przemówienie Bena Broadbenta zatytułowane „zwycięzcy globalizacji”, które wygłosił przed szkockim Council for Development and Industry w Aberdeen. W trakcie kilkugodzinnego wystąpienia zastępca Marka Carneya w Bank of England mówił wiele o światowym handlu i Brexicie, nie poruszył jednak zagadnień obecnej polityki pieniężnej, czym wyraźnie zawiódł oczekiwania inwestorów.

Te artykuły również Cię zainteresują
„Strasząc” możliwością negatywnego wpływu opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię na lokalny handel oraz omijając dyskusję na temat potencjalnych ruchów na stopach procentowych w wykonaniu BoE, był w stanie wywołać zauważalną deprecjację funta szterlinga wobec najważniejszych walut.

W efekcie GBP/USD tracił ponad 80 pipsów, po nieudanym teście dotychczasowych dołków, powracając pod poziom 1.2900 i zatrzymując się dopiero w okolicach 1.2840:

GBP/USD M5 – reakcja na wystąpienie Broadbenta

EUR/GBP również reagował silniejszą aprecjacją, po raz kolejny testując maksima z ostatniego miesiąca w okolicach 0.8860. Jeżeli udałoby się je pokonać, wtedy EUR/GBP miałaby szansę na kontynuowanie wzrostów i wybicie liczącej niespełna 100 pipsów konsolidacji:

EUR/GBP H4

Kabel po raz kolejny został ofiarą starego, rynkowego porzekadła – kupuj plotki, sprzedawaj fakty. Od godzin porannych sesji wtorkowej inwestorzy skupowali funta zachęcani zapewnieniami mediów i ekspertów co do potencjalnej dyskusji odnośnie stóp procentowych. Ta jednak nie miała miejsca, a efekty widoczne są na powyższych wykresach.

Indeks GBP intraday – wzrosty w trakcie budowy oczekiwań co do wystąpienia Broadbenta i spadki, gdy rynek zorientował się, że temat stóp procentowych BoE nie zostanie poruszony

Wypróbuj rachunek w Windsor Brokers. Konto handlowe w walucie bazowej PLN. Dostęp do konta handlowego MT4 w lokalnej walucie pozwoli na zaoszczędzenie cennego czasu i pieniędzy na konwersji walut oraz rocznych rozliczeniach. . Zapoznaj się z ofertą.

Australia chce zmian na lokalnym rynku Forex – o tym się dzisiaj mówiło

Jednym z najważniejszych wydarzeń dnia od strony regulacyjnej była zapowiedzieć australijskiej komisji nadzoru (ASIC) co do chęci wdrożenia zmian w zakresie klienckich środków, którymi zarządzają brokerzy detaliczni. Odpowiednik polskiego KNFu chce przede wszystkim, aby dom maklerski działający w modelu STP nie zabezpieczał pozycji klientów na otwartym rynku przy wykorzystaniu jego własnych środków tylko przy użyciu funduszy samego brokera:

Kalendarz ożywa w drugiej połowie tygodnia – przygotowanie do sesji 12 lipca

Po pustkach w kalendarzu makroekonomicznym przez ostatnie dwa dni, w środę nastąpi wyraźna zmiana. Przed południem raport z rynku pracy opublikuje Wielka Brytania, natomiast w godzinach popołudniowych decyzję w sprawie stóp podejmie Bank Kanady:

Źródło: pl.investing.com

Dodać należy do tego raport z USA o zapasach ropy naftowej i wystąpienie Stehpena Poloza z BoC, które podsumuje posiedzenie banku i wcześniejszą decyzję odnośnie stóp.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here