Naga MarketsKondycja dolara na rynku walutowym nie wygląda najlepiej. Zielony traci ze względu na rosnące napięcie na Półwyspie Koreańskim i związaną z tym awersję do ryzyka. Nie pomagają również dane makroekonomiczne – po wczorajszej słabej publikacji PPI, dziś byliśmy świadkami kolejnego rozczarowującego odczytu. Na rynku wciąż tli się nadzieja na trzecią w tym roku podwyżkę stóp procentowych Fed. Rozstrzygający w tej kwestii może być przyszły tydzień. 


Jak do tej pory podwyżki Rezerwy Federalnej miały miejsce w marcu i czerwcu tego roku. Rynek w pierwszej połowie roku wyraźnie wskazywał na trzy podwyżki Fed, co zostało zresztą później potwierdzone przez prognozy FOMC.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rozczarowujące dane dotyczące poziomu inflacji w Stanach każą jednak postawić znak zapytania przed takim posunięciem Rezerwy. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę jej członek, Robert Kaplan, który stwierdził dziś, że potrzebne jest więcej dowodów na to, że inflacja zmierza ku poziomowi docelowemu Fed by ponownie podnieść stopy procentowe. Sam Kaplan stwierdził, że jest cierpliwy jeśli chodzi o podwyżki więc prawdopodobieństwo tego, że na kolejnych posiedzeniach Komisji będzie optował za takim rozwiązaniem jest nikłe.

Prawdopodobieństwo podwyżki stóp w grudniu tego roku (wcześniejsze prognozy wymieniały wrzesień jako najbardziej prawdopodobny termin) sięga dziś 35% to o ponad7 pp. mniej niż wczoraj. Wiara rynku w tegoroczną podwyżkę maleje:

EUR/USD rośnie piąty tydzień z rzędu

Chodź dzień się jeszcze nie skończył, to jednak EUR/USD ma duże szanse na to by zakończyć ten tydzień wzrostami. Jeżeli tak by się stało, wówczas będzie to już piąty z rzędy tydzień wzrostów na głównej parze walutowej. Podobną passę dostrzegamy również na wykresie USD/JPY. Dolar traci do jena nawet więcej niż w stosunku do euro, głównie za sprawą ucieczki kapitału do bezpiecznych przystani, do których należy również jen:

USD/JPY pokonuje lokalną linię trendu.

eToro jest światowym liderem w zakresie inwestycji społecznościowych. Dołącz do 6 milionów traderów z ponad 140 krajów i korzystaj z ich doświadczenia.

Zarejestruj darmowy rachunek demo i skorzystaj z bogatej oferty instrumentów eToro>>>

EUR/USD

Okolice 1,1700 stanowiły dobre wsparcie dla kupujących EUR/USD. Para otwiera sobie drogę do testu zeszłotygodniowego szczytu

Najważniejsze informacje dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here