Naga MarketsWrzesień z całą pewnością nie jest najlepszym miesiącem dla wszystkich tych, któzy posiadają Bitcoina. Nie ważne czy pod postacią prawdziwych coinów, czy też w formie CFD – longi na kryptowalutach były zagrożone. Do dzisiaj. Czy to koniec drastycznej wyprzedaży i czy Chiny zostawią ten rynek samemu sobie? Między innymi o tym w dzisiejszym popołudniowym przeglądzie rynkowym. 


Kupuj gdy leje się krew – brzmi tytuł dzisiejszego komentarza rynkowego analityka eToro, Matiego Greenspana. Mati wskazuje w nim zarówno fundamentalne jak i techniczne czynniki, które przemawiają za tym, że rynek niedźwiedzia na Bitcoinie powoli dobiega końca.

Te artykuły również Cię zainteresują
Chińczycy odpuszczają

Głównym powodem wzmożonej wyprzedaży BTC (ale i pozostałych coinów) była panika związana z możliwym banem na kryptowaluty jaki miał wydać Ludowy Bank Chin. Rynek obawiał się dalszych działań regulatora, gdyż Chiny są jednym z koni pociągowych kryptowalut. Szacuje się, że działania Chińczyków mogą stanowić nawet 25-28% dziennego wolumenu tego rynku. Tym bardziej uspokajają doniesienia takie jako poniższe:

Reakcja kupujących była niemal natychmiastowa. Spadki BTC zatrzymały się we wskazywanej przeze mnie wczoraj okolicy $3000. W momencie pisania tego przeglądu BTC/USD zyskuje już nieco ponad 23% testując poziom $3650:

eToro jest światowym liderem w zakresie inwestycji społecznościowych. Dołącz do 6 milionów traderów z ponad 140 krajów i korzystaj z ich doświadczenia.

Zarejestruj darmowy rachunek demo i skorzystaj z bogatej oferty instrumentów eToro>>>

Poniżej znajduje się zestawienie pięciu najbardziej popularnych kryptowalut. Jak widać, nie tylko Bitcoin notuje spore wzrosty:Jak widać na wykresie, moje zlecenie oczekujące w rejonie 2980 zostało zrealizowane zgodnie z planem. Pozycja zabezpieczona została już na poziomie BE i liczę, że w kolejnych dniach ruch wzrostowy będzie kontynuowany.

Główne punkty dnia

Kalendarz na przyszły tydzień

Poniedziałek

11:00 – publikacja sierpniowego CPI w strefie euro

Wtorek

11:00 – niemiecki indeks ZEW

14:30 – wydane pozwolenia na budowę w Stanach Zjednoczonych

Środa 

10:30 – brytyjski raport sprzedaży detalicznej w sierpniu

16:00 – raport sprzedaży nieruchomości na rynku wtórnym w Stanach

Czwartek

00:45 – Nowa Zelandia, PKB za drugi kwartał

14:30 – indeks Philadelphia Fed

Piątek

9:30 – Niemcy, Manufacturing PMI

10:00 – strefa euro, Manufacturing PMI

14:30 – sprzedaż detaliczna w KanadzieConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa… AUD/CHF, NZD/JPY, CAD/CHF
Następny artykułBlok po 22 – 15 września 2017: EUR/JPY, GBP/CHF
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here