Naga MarketsKomentarze walutowe sporej ilości banków instytucjonalnych z tego tygodnia pokazują wyraźny kierunek funta szterlinga w średnim i długim terminie – w przeciągu ostatnich 24 godzin aż pięć instytucji optowało za sprzedażą kabla, traktując wzrosty jedynie jako okazję do otwierania krótkich pozycji.


Miejsce na spadek do 1.2550?

Scotiabank, Nomura, Commerzbank, JP Morgan oraz UOB patrzą na notowania GBP/USD z mocno niedźwiedziej perspektywy. W obliczu rocznicy referendum w sprawie Brexitu bardzo wiele mówi się o funcie szterlingu, co widać między innymi w rekomendacjach dużych graczy. Najsilniej podażowe projekcje krótkoterminowe prezentują analitycy Commerzbanku, którzy czekają na osunięcie w kierunku poziomu 1.2550, a następnie stopniowo w stronę tegorocznych minimów.

Te artykuły również Cię zainteresują
„Strefa 1.2775-1.3060 działa obecnie jako bardzo skuteczny opór. Pozwala zakładać, że notowania osuną się w kierunku 1.2550, a następnie 1.2468, gdzie przebiega 61,8% zniesienia Fibonacciego. Naszym ostatecznym celem w średnim terminie są kwietniowe minima 1.2366” – czytamy w komentarzu Commerzbank.

GBP/USD D1 oczami Commerzbank

Słowa Commerzbank zdaje się potwierdzać Nomura, która w obliczu braku porozumienia w brytyjskim parlamencie oraz niepewności, która utrzyma się na rynku w związku z negocjacjami dotyczącymi Brexitu, w długim terminie pozycjonuje się podażowo w stosunku do funta (w szczególności wobec dolara amerykańskiego, gdzie lokalna bankowość centralna nadal powinna wspierać wyraźniejszą aprecjację).

O strefie oporu zlokalizowanej w okolicach 1.2755 w swojej analizie wspomina również EFIX DM. W przypadku pary GBP/USD oglądamy kolejną falę wzrostową, która może być drugą „nogą” większej korekty:

„Przy takich założeniach (obecny ruch to korekta) maksymalnym zasięgiem dla wzrostów powinna być strefa 1.2753-1.2765, której genezę pokazałem wyżej. Ewentualne pokonanie tych oporów zmieniłoby techniczny obraz tego rynku, ale póki co nie jest to scenariusz przeze mnie preferowany. Co byłoby sygnałem pro spadkowym? Dla mnie zejście poniżej okolic 1.270, gdzie widzę najbliższe wsparcia” – komentuje Tomasz Marek.

GBP/USD – źródło EFIX DM

Partnerem przeglądów makroekonomicznych jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Pierwsza rocznica historycznego wydarzenia za nami – o tym się dzisiaj mówiło

Tak jak wspomniano na początku, 23 czerwca to rocznica referendum brytyjskiego, które rozpoczęło proces opuszczania przez Wielką Brytanię struktur unijnych. Media ekonomiczne na całym świecie mówiły dzisiaj głównie o tym – wiele na temat Brexitu oraz samego funta można było przeczytać również na łamach Comparic.pl. Tradycyjne podsumowanie dnia w formie linków:

Kalendarz na przyszły tydzień – znowu spokojnie?

Analizując kalendarz makroekonomiczny przed nadejściem nowego tygodnia widzimy, że prezentuje się dosyć spokojne. Najwięcej danych czeka nas 30 czerwca (piątek) kiedy poznamy raport z niemieckiego rynku zatrudnienia, europejską inflację oraz PKB UK i Kanady:

Źródło: pl.investing.com

Wszystkim naszym czytelnikom życzymy udanego weekendu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here