Naga MarketsDla europejskich traderów okres największej aktywności rynkowej właśnie dobiega końca. Pomimo końcówki miesiąca, w poniedziałek na rynku walut zabrakło silniejszych impulsów oraz wartych zapamiętania ruchów. W okresie względnego spokoju i niskiej zmienności, najlepiej radzi sobie japoński jen zyskujący wobec wszystkich majorsów, przeciętnie wypadają natomiast Antypody, w tym AUD.


Posiedzenie RBA już jutro – w którą stronę podąży Australijczyk?

Przed startem wtorkowej sesji europejskiej Bank Rezerw Australii podejmie decyzję w sprawie stóp procentowych – zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami powinien utrzymać je na niezmienionym poziomie. W oczekiwaniu na decyzję AUD/USD osuwa się od wieloletnich maksimów 0.8065 powstałych po posiedzeniu FOMC, 31 lipca powracając dodatkowo poniżej 0.80.

AUD/USD D1 – poniżej 0.8000, tuż pod ceną widać jednak konfluencję wsparć

Zarówno Phillip Lowe, jak i wicegubernator RBA w ostatnich wypowiedziach podkreślali, że nie ma powodów, aby w tym momencie podwyższa stopy procentowe. Jastrzębie działania w wykonaniu innych banków centralnych najwyraźniej pozostają niezauważone przez Australię. W efekcie zarówno fundamenty, jak i technika może przemawiać za osunięciami AUD/USD w przeciągu najbliższych kilkunastu godzin. Biorąc jednak pod uwagę sytuację na rynku pracy oraz wzrost notowań surowców, jakakolwiek deprecjacja będzie traktowana jako okazja do zakupów.

Macierz procentowej zmiany wartości walut, AUD z najwyraźniejszymi spadkami

Sprawdź ofertę pierwszego polskiego brokera ECN i rozpocznij handel na parach walutowych, surowcach oraz indeksach.

Zawieraj transakcje przy niskim spreadzie i skorzystaj z szybkiej realizacji zleceń oferowanej przez platformę Alior Trader.

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń sesji – o tym się dzisiaj mówiło

Publikacja europejskiego PMI przemysłowego – przygotowanie do sesji 1 sierpnia

Oprócz publikacji decyzji RBA w sprawie stóp procentowych sesja upłynie pod dyktando porannych publikacji PMI przemysłowego dla strefy euro oraz prognoz europejskiego PKB:

W godzinach popołudniowych czekają nas natomiast dane o amerykańskiej inflacji i wydatkach Amerykanów, a także kolejne wyliczenia PMI, tym razem od ISM.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here