Naga MarketsNad amerykańskim eksportem znowu zaświeciło słońce?

Deficyt amerykańskiego deficytu handlowego pogłębiał się skromniej niż zakładali analitycy – wszyscy za sprawą bardzo dobrych wyników eksportowych w lutym, które plasowały się na dwuletnich szczytach.


Luka handlowa zmalała o 9,6% – popołudniowe dane zza oceanu

Po godzinie 14:30 rynki poznały wyniki lutowego bilansu handlowego w Stanach Zjednoczonych. Różnica pomiędzy wartościami eksportu i importu zmniejszyła się o 9,6% do poziomu -43,6 miliardów USD. Analitycy spodziewali się sporego skurczenia luki (-44,80 miliardów USD), jednak ostateczny wynik okazał się pozytywną niespodzianką.

Biorąc pod uwagę obecną inflację, deficyt skurczył się do niespełna 60 miliardów dolarów – amerykański eksport zyskał między innymi na przecenie dolara obserwowanej w trakcie pierwszych trzech miesięcy 2017 roku. Wpływ na spadek deficytu miała również deprecjacja wydatków osobistych konsumentów ze Stanów Zjednoczonych, wpływając negatywnie na niższe wartości importu.

Warto przypomnieć, że administracja Donalda Trumpa chce dzięki eksportowi oraz zagranicznemu handlowi podnieść roczną dynamikę PKB nawet do 4% i polepszyć tym samym koniunkturę w sektorze przemysłowym. W zeszłym piątek prezydent USA zlecił przygotowanie raportu mającego określić co jest głównym czynnikiem występowania wartej kilkadziesiąt miliardów USD luki eksportowo-importowej, chcąc jednocześnie negocjować północnoamerykańskie porozumienie o wolnym handlu (NAFTA) podpisane w 1994 roku przez Meksyk, Kanadę i Stany Zjednoczone.

Pozytywna zmiana w bilansie handlowym, w obliczu niekorzystnych wyników bilansu kanadyjskiego (który spadł na ujemne poziomy prawie 1 miliarda USD), pomogła rozrysować na notowaniach USD/CAD nowe maksima intraday:

USD/CAD H1

Kontakt ze strefą oporu pod 1.34600 spowodował jednak podażową reakcję rynków i w tym momencie obserwujemy formowanie się podażowego pin bara, który może skorygować część dotychczasowych wzrostów.

W szerokim ujęciu widzimy natomiast, że USD/CAD odbija w końcu od okolic 1.3300, zaliczając drugą sesję silnych wzrostów. Jeżeli cenie uda się wyjść ponad 1.3460, wtedy pojawi się możliwość testu maksimów z końcówki 2016:

USD/CAD D1

Wygraj książkę z Comparic.pl i $1000 z XM – o tym się dzisiaj mówiło

W trakcie wtorkowej sesji informowaliśmy między innymi o specjalnym konkursie Comparic.pl, gdzie do wygrania są dwa egzemplarze odświeżonego wydania Analizy Technicznej autorstwa J. Murphy’ego oraz o comiesięcznym konkursie XM w związku z publikacją NFP w najbliższy piątek. Linki do obu konkursów poniżej w skrótowym podsumowaniu dnia:

STO Markets rozszerza swoją ofertę na polskich klientów, oferując konkurencyjne warunki handlowe oraz bogaty zasób materiałów edukacyjnych.

Zapisz się już dziś na bezpłatny webinar z udziałem Zbigniewa Wieczorka!

Czas na PMI dla usług – przygotowanie do środowej sesji, 5 kwietnia

W trakcie środowej sesji na rynkach dominować będą odczyty PMI usługowego z różnych części świata. Najważniejsze publikacje zaplanowano na godzinę 10:00 (strefa euro), 10:30 (UK) oraz 16:00 (USA). Oprócz tego o 13:10 poznamy decyzję RPP w sprawie stóp procentowych – te najpewniej utrzymane zostaną na niezmienionym poziomie:

Źródło: pl.investing.com

Dodatkowo oczy inwestorów skupią się na 14:15 i publikacji „małego NFP” – czyli raporty z amerykańskiego rynku pracy według ADP. Dla wielu traderów jest on prognostykiem przed publikacją tego samego raportu autorstwa BLS w najbliższy piątek. Na koniec dnia warto zwrócić uwagę również na informacje o zapasach ropy naftowej, a także protokoły z posiedzenia FOMC (20:00).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here