Naga Marketstarcza, dart, cel, rzutki, ComparicGlobalne rynki akcji oraz dolar rozpoczynają drugi kwartał (Q2) 2017 roku od pozytywnych tonów – jak na razie nie przejmując się zbytnio pierwszym tak ważnym spotkaniem międzynarodowym Donalda Trumpa, który 6-7 kwietnia będzie prowadził negocjacji z prezydentem Chin, Xi Jinpingiem. W popołudniowym wydaniu komentarza makro przyglądamy się 5 najważniejszych tematem rozpoczynającej się wiosny na rynkach finansowych.


Rynki w górę przy mieszanych danych – wchodzimy w kolejny okres roku

W poniedziałek rynki skupiły się na odczytach PMI przemysłowego z różnych części świata. Pierwsza sesja handlowa w Q2 2017 przynosi natomiast ze sobą kilka głównych tematów i scenariuszy, na których inwestorzy skupią się w przeciągu kilku następnych miesięcy. Poniżej ich lista:

  • Globalny rynek akcji rozpoczyna drugi kwartał na solidnych poziomach – miniony Q1 2017 był jednym z najlepszych okresów dla rynku giełdowego od czterech lat. Poniedziałkowa otwarcie w USA na delikatnym minusie, jednak sesje w innych częściach świata raczej na zielono. Dalsze wzrosty w ujęciu globalnym powinny nadal nam towarzyszyć.
  • Ropa znowu w górę – wycena kontraktów futures na czarne złoto notuje kolejne wzrosty – WTI stabilizuje się nad poziomem $50,00 i wiele wskazuje, że utrzyma się nad nim w dłuższym okresie. Wszystko za sprawą poprawy ogólnego sentymentu gospodarczego i wzmocnionych obaw odnośnie amerykańskiej nadpodaży.
  • Rentowności peryferyjnych państw Eurozony w górę – od tego kwartału EBC redukuje wielkość programu QE z 80 do 60 miliardów euro miesięcznie, co w efekcie pozwala rentownościom obligacji państw peryferyjnych takich jak Hiszpania, Włochy i Portugalia, mocniej odbić od dołków.
  • USD znajduje wsparcie – po bardzo mieszanym marcu na notowaniach USD, przełom kwartałów przynosi ponowne umocnienie dolara i zdaniem obserwatorów rynkowych greenback powraca na wzrostowe tory w stosunku do większości majorsów.
  • Mieszane wyniki globalnej gospodarki – pomimo wzrostów na różnych klasach aktywów, dane makroekonomiczne, które spływały na rynki w ostatnich miesiącach okazywały się mocno mieszane. Tendencja kontynuowana będzie w kolejnym kwartale – dopóki jednak najważniejsze wyniki (szczególnie z USA i strefy euro) utrzymają długoterminowe trendy, wtedy aprecjacja nadal będzie obserwowana
Ropa WTI H1 – nieprzerwane wzrosty przez tydzień z rzędu wysyłają notowania ponownie nad 50.00. Obecnie przystanek na wysokości 50.74USD za baryłkę.

Marzec 2017 rekordowy dla portalu Comparic.pl – o tym się dzisiaj mówiło

Zakończony miesiąc – marzec 2017 roku – dla portalu Comparic.pl był niezwykle istotne. Nie tylko udało nam się kolejny rok z rzędu współtworzyć konferencję FxCuffs, która przyciągnęła rekordową liczbę 4 tysięcy osób. Oprócz tego sam portal przyciągnął szczytowe ilości odwiedzających oraz unikatowych użytkowników kontynuując dynamiczny wzrost obserwowany nieprzerwanie od początków witryny na przełomie 2012/2013. Serdecznie dziękujemy za zaufanie i liczymy na dalsze wsparcie z Państwa strony!

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia:

STO Markets rozszerza swoją ofertę na polskich klientów, oferując konkurencyjne warunki handlowe oraz bogaty zasób materiałów edukacyjnych.

Zapisz się już dziś na bezpłatny webinar z udziałem Zbigniewa Wieczorka!

Chiński rynek zamknięty z powodu specyficznego święta – wtorek, 4 kwietnia

Jutro na rynkach zabraknie między innymi Chin, a wszystko w związku z obchodami „dnia czyszczenia grobów”, zwane inaczej festiwalem pełnej jasności. Oprócz tego w kalendarzu kilka ciekawych pozycji, w tym decyzji w sprawie stóp procentowych i oświadczenie PolMon, które opublikuje RBA:

Źródło: pl.investing.com

W trakcie sesji europejskiej poznamy natomiast wyniki europejskiej sprzedaży detalicznej, a popołudniu kanadyjski i amerykański bilans handlowy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here