Naga MarketsA wiec stało się to, czego spodziewali się analitycy. W dniu dzisiejszym poznaliśmy decyzje aż dwóch Banków centralnych dot. ich polityki monetarnej. Ani BoJ ani ECB nie zdecydowały się na zmiany w kształcie obecnej polityki monetarnej w efekcie czego stopy procentowe pozostały na dotychczasowych poziomach.


O godzinie 13:45 poznaliśmy decyzję Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych. W komunikacie przeczytać mogliśmy m.in., że w razie pogorszenia perspektyw Rada Prezesów jest gotowa zwiększyć skalę lub okres obowiązywania programu QE oraz, że Rada potwierdza, iż ​​zakup aktywów netto na obecnym poziomie w wysokości 60 mld eur/mies., ma trwać do końca grudnia 2017r.

Te artykuły również Cię zainteresują
W pierwszej chwili po opublikowaniu komunikatu obserwowaliśmy nieznaczną deprecjację kursu europejskiej waluty w efekcie czego kurs eurodolara dotarł w okolice lokalnego wsparcia 1.1481, gdzie jeszcze przed rozpoczęciem konferencji prasowej z udziałem prezesa EBC, Mario Draghi’ego pojawiła niewielka reakcja popytowa.

Wraz z rozpoczęciem konferencji aprecjacja euro tylko się pogłębiała by ostatecznie wybić ostatnie szczyty i wywieźć eurodolara najwyżej od 2 maja br.

EURUSD M30

Poniżej przedstawiamy najważniejsze punkty konferencji ECB:

  • Perspektywy dla gospodarki są dobre a zagrożenia zrównoważone
  • Inflacja dopiero pokaże, że zmierza do celu
  • Komitet był jednomyślny, że jeszcze za wcześnie na jakiekolwiek rozważania o zwijaniu QE czy zacieśnianiu polityki monetarnej
  • Dyskusja na temat możliwych zmian w QE może mieć miejsce jesienią

Wypróbuj rachunek w Windsor Brokers. Konto handlowe w walucie bazowej PLN. Dostęp do konta handlowego MT4 w lokalnej walucie pozwoli na zaoszczędzenie cennego czasu i pieniędzy na konwersji walut oraz rocznych rozliczeniach. Zapoznaj się z ofertą.

O tym się dzisiaj mówiło

Najważniejsze wydarzenia dnia zebrane w przystępnej formie linków:

W odróżnieniu do dnia dzisiejszego, piątek zapowiada się stosunkowo spokojnie. Spośród istotnych publikacji makroekonomicznych na uwagę zasługują zaplanowane na godzinę 14:00 odczyty bazowego wskaźnika CPI i sprzedaży detalicznej z Kanady.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTMS: Spokój i optymizm rządzą w ECB
Następny artykułO wykresach ani słowa… GBP/USD, NZD/USD, EUR/GBP
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here