Naga Marketsbear, byki, Comparic
Na kryptowalutach rządzi teraz niedźwiedź

Spoglądając w czwartek na dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny mogliśmy po cichu liczyć na spokojny, przedświąteczny piątek. Humory inwestorów mogły psuć wyniki wyborów w Katalonii, jednak ostatecznie w centrum zainteresowania wszystkich znalazł się Bitcoin. W ciągu ostatnich 24 godzin z rynku kryptowalut wyparowało ponad 190 mld dolarów! 


Dziś po południu wycena BTC cofnęła się do poziomu z początku grudnia, testując okolice $11 tys. Tak sformułowany opis obecnej sytuacji na wykresie Bitcoina brzmi znacznie bardziej optymistycznie niż świadomość, że spadek ten przekroczył 43% w zaledwie pięć dni. Choć o ryzyku korekty mówiono od dawna, dynamiczny ruch w dół zaskoczył nie tylko posiadaczy Bitcoina ale i większości z najpopularniejszych altcoinów.Wszystkie z dwudziestu najpopularniejszych kryptowalut notują sporą przecenę w ostatnich 24 godzinach. źródło: www.coinmarketcap.com

Wyprzedaż postępuje również na kontraktach notowanych na CME. Od momentu wprowadzenia 18 grudnia instrument ten nie zakończył jeszcze sesji na plusie:

BTCF2018 dzięki TradingView

Gwałtowne spadki większości kryptowalut spowodowały, że z rynku wyparowało ponad 190 mld USD:

Wiele wskazuje na to, że trwające obecnie spadki są spowodowane przez księgowanie zysków, które w ostatnich dwunastu miesiącach okazały się wyjątkowo wysokie. Warto przypomnieć, że jeszcze 22 stycznia tego roku za jedno BTC płaciliśmy około $880. Obecnie wielu posiadaczy Bitcoina czeka na test okolic $10000:

BTCUSD dzięki TradingView

Katalonia wybrała

Wynik wczorajszych wyborów w Katalonii nie powinien doprowadzić do kontynuacji aspiracji niepodległościowych regionu. W związku z tym waga tego wydarzenia dla rynków finansowych pozostaje niewielka – uważają analitycy Capital Economics.

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!

Po przeliczeniu niemal wszystkich głosów które oddano w trakcie wyborów, hiszpańskie władze podały, że partią, która zdobyła większość poparcia pozostała Partia Obywatelska Ciudadanos. Przeciwne katalońskiemu separatyzmowi ugrupowanie może liczyć nawet na 37 mandatów w regionalnym parlamencie. Tuż za liderem uplasowała się opowiadająca się za niepodległością Partia dla Katalonii kierowana niegdyś przez byłego już premiera katalońskiego rządu, Carlosa Puigdemonta.

Mimo to, EURUSD cofa się z niedawno testowanych okolic 1,1900 i kieruje się w stronę wsparcia w rejonie 1,1770 (dolne ograniczenie kanału wzrostowego):

EURUSD dzięki TradingView

Najważniejsze wydarzenia dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here