Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Brak ważniejszych odczytów makroekonomicznych w trakcie dzisiejszej sesji powoduje, że zmienność na głównych parach walutowych nie należy do najwyższych. Dolar amerykański traci do większości z głównych walut, a inwestorzy z uwagą wsłuchują się w słowa Donalda Trumpa, który przemawiając przed Zgromadzeniem Organizacji Narodów Zjednoczonych zapowiedział kolejne sankcje wobec Iranu.

Sankcje będą kontynuowane po dniu 5 listopada – stwierdził prezydent Stanów Zjednoczonych zapowiadając, że poprosi wszystkie narody o odizolowanie irańskiego reżimu. W trakcie swojej przemowy zapowiedział również, że musi ochronić niezależność oraz niepodległość swojego kraju, a jego administracja w trakcie ostatnich dwóch lat dokonała więcej niż jakakolwiek inna administracja w historii Stanów Zjednoczonych.

S&P500 rozpoczął wtorkową sesję od skromnych wzrostów, jednak krótko po tym jak Donald Trump zabrał głos w Nowym Jorku główny amerykański indeks osunął się w pobliże 2915 punktów. W trakcie pisania tego przeglądu S&P500 zyskuje 0,08%. Indeks dużych spółek Dow rozpoczyna sesję na poziomie +0,11% względem wczorajszego zamknięcia, najwięcej zyskuje Nasdaq (+0,15%).

Co dalej z NAFTA?

Donald Trump pogratulował nowowybranemu prezydentowi Meksyku, Andresowi Manuelowi Lopezowi Obrador objęcia urzędu i z całą pewnością ucieszył się z faktu, że nowy prezydent jest otwarty na możliwości jakie daje Północnoamerykański Układ Wolnego Handlu (NAFTA).

Zmiana na fotelu prezydenta Meksyku nastąpiła w najmniej dogodnym momencie, gdyż nowa umowa NAFTA jak dotąd nie została podpisana. W minionych tygodniach jest to jeden z najważniejszych tematów zarówno dla Meksyku jak i przede wszystkim Kanady, która jak dotąd nie znalazła wspólnego języka z amerykańską administracja. Donald Trump skłonny jest pozbyć się Kanady z trójstronnego porozumienia NAFTA, lecz jego własna partia nie do końca przekonana jest co do słuszności tego pomysłu.

Robert Lighthizer reprezentujący w rozmowach stronę amerykańską przyznał dziś dziennikarzom, że jest coraz mniej czasu na ustalenie warunków ewentualnej umowy z Kanadą ponieważ ta nie zamierza ustąpić w kluczowych dla Ottawy kwestiach.

Ropa WTI na oporze

Po świetnej, poniedziałkowej sesji na wykresie WTI, czarne złoto traci obecnie 0,1% odbijając się od strefy oporu w rejonie $72,80. Odrzucona niedawno przez OPEC propozycja Donalda Trumpa by kraje kartelu zaczęły wydobywać więcej ropy aby uzupełnić niedobór na rynku wynikający z nałożonych na Iran sankcji powinna jednak spowodować dalsze wzrosty cen surowca. Trump mając na uwadze zbliżające się wybory śródokresowe w Stanach zagroził uwolnieniem zapasów z magazynów strategicznych USA by w ten sposób wesprzeć podaż na rynku i spowolnić wzrost cen.

O tym się mówiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułScotiabank wskazuje silne wsparcie na EUR/USD
Następny artykułGoogle kończy z zakazem marketingu kryptowalut
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here