Naga MarketsPierwszy pełny tydzień grudnia przynosi kres niemal nieustającym wzrostom na wykresie GBPUSD. Para pozostawała w byczym trendzie przez cztery tygodnie, odbijając się od poziomu 1,30 i zyskując ponad 400 pips. Popyt okazał się jednak zbyt słaby do pokonania zeszłotygodniowych szczytów i wszystko wskazuje na to, że ten tydzień na kablu zakończy się na czerwono. 


Nie pomaga porozumienie do jakiego w końcu doszło pomiędzy przedstawicielami Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej. Fakt ten został ogłoszony dziś rano, jednak nie wpłynęło to na wycenę funta w takim stopniu jakiego oczekiwaliśmy. Reakcja GBPUSD przypominała raczej znane powiedzenie kupuj pogłoski, sprzedawaj fakty.

Analitycy Lloyds Bank zwracają uwagę na fakt, że po ustaniu presji politycznej większą rolę odegra aktualne price action na wykresie. A te nie jest jednoznaczne – GBPUSD utrzymuje się w trendzie wzrostowym, jednak zdaniem analityków funt pozostaje rozciągnięty co zwiększa szanse na kilkudniową, głęboką korektę ostatnich wzrostów:

Sporna granica

Po Brexicie, jedyną lądową granicą pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską pozostanie ta dzieląca Irlandię na jej Północną oraz Południową część. Zarówno Irlandia jak i Irlandia Północna chcą wolnego przepływu dóbr i usług, sęk w tym, że Wielka Brytania opuszczając UE zrezygnowała z tych możliwości.

eToro jest światowym liderem w zakresie inwestycji społecznościowych. Dołącz do 6 milionów traderów z ponad 140 krajów i korzystaj z ich doświadczenia.

Zarejestruj darmowy rachunek demo i skorzystaj z bogatej oferty kryptowalut w eToro>>>

Irlandia Północna rozerwana jest pomiędzy dążeniem do pozostania w Wspólnocie, a możliwością handlu z Koroną. Spełnienie obu jest oczywiście niemożliwe, co generuje kolejne napięcia polityczne, a te – zdaniem analityków Lloyds Bank – mogą wpłynąć na wycenę GBP w przyszłości.

Najważniejsze wydarzenia dniatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRisk-on widoczny na parze walutowej USDJPY
Następny artykułEthereum powróci w okolice 500 dolarów?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here